| Antogirl a întrebat:

Deci... voi merge la mare duminica si vreau sa fac frase. Dar nu prea stiu.Cine ma ajuta?

2 răspunsuri:
| Scriitoarea a răspuns:

Poti pune pasta de dinti pe clanta usilor, sau pe persoane.Sau sa ii suni cu nr ascuns noaptea pe la 2, 3, 4... Sper sa te ajute farsele pe care ti le-am dat.Vacanta placuta!

| Scriitoarea a răspuns:

AAAA, si era sa uit... uite inca cateva. Farse super tari de facut [in mare toate]
1. E mai veche ideea dar inca functioneaza. Lipeste cu superglue o moneda pe strada sau in general intr-un loc pe unde trec multi oameni. Apoi stai pe undeva pe-aproape si priveste cum isi rup unghiile incercand sa ridice moneda.
2. Gluma asta se face cel mai bine cu prietenii. Trebuie sa aveti la indemana recipiente cu apa. Cand victima adoarme aprindeti o hartie si strigati FOOOC! Victima o sa se trezeaca brusc si o sa vada foc exact in fata. Apoi imediat stingeti focul cu caaat mai multa apa, astfel incat victima sa ramana leoarca.(asta e putin cam….ei bine nu prea putem sa o facem, dar poate gasim alta idei legate de asta)
3. In supermarket pune in buzunarul prietenului fara sa remace, o banda anti-furt. Cand o sa incerce sa iasa din magazin o sa fie declansata alarma.
4 Luati o foaie si scrieti pe ambele parti: "Citeste pe verso".
5 Vata bazaltica (pentru izolatie termica), un pachetel de servetele frumos parfumate, le despaturiti, frecati servetelele de patura bazaltica, le impaturiti la loc si sigilati pachetelul. Va prefaceti ca-l uitati pe coltul mesei sau pe un pervaz de fereastra!
6. O punga de chipsuri iuti, o lingura de boia iute aruncata in punga si amestecata bine si o lingura de piper negru fin macinat. Lasati punga unui grup de colegi cu textul: "ma duc la toaleta, tine-mi si mie asta, puteti sa va serviti".(asta e cea mai tare laughing )
7 Surprindeti parintii/rudele cu o prietena si anuntul ca va casatoriti a doua zi!
8.Aduna cat mai multe ceasuri si fixeaza-le alarma foarte devreme. Apoi ascunde-le peste tot in camera victimei.

9. Poti sa schimbi zaharul cu sarea.(asta nu prea merge asa bine, dar fie, poate reusim sa o facem altfel)

10.Mai poti pune ulei pe gresie (sau pe parchet, sau daca nu altceva)
11.Sa schimbi iala la usa (sau cheile)
12.Mai poti pune ulei pe gresie