| Gabby6y6 a întrebat:

Dupa un an in care am crezut că l-am uitat, totul era în regulă, cu 2 zile in urma el a dat din nou lumea mea peste cap.A dat like la fotografia mea de pe insta si dupa unlike. Eu curioasa de felul meu, am vrut să aflu de ce a făcut asta. I-am scris întrebându-l dacă a dat like și de ce. A negat totul și a spus că nu a facut nimic. După aceea, am întrebat de ce a dat unlike și el m-a întrebat dacă nu trebuia sa o faca (de fapt a recunoscut indirect că a făcut-o.) I-am cerut sa reactioneze macar o data ca un matur si nu ca un copil si i-am spus ca nu am nevoie de like-urile lui și sa le pastreze pentru altii. Mi-a cerut să nu-i mai scriu și m-a blocat. Poate că mi-a like din greșeală, dar sunt sigura ca nu a intrat din greseala pe contul meu. După părerea voastra care credeti că este scopul lui? După atâta timp, ce mai vrea de la mine?
P.S: Acum un an, el a fost cel care a vrut sa nu mai aiba contact cu mine

23 răspunsuri:
| tzionut a răspuns:

A fost curios sa vada daca ai trecut peste el. A realizat ca nu, si pentru ca nu doreste o relatie cu tine te-a blocat.

| Gabby6y6 explică (pentru tzionut):

Nu e nici o șansa sa ii para rau dc a facut in trecut?

| tzionut a răspuns (pentru Gabby6y6):

Nop draga, un barbat cand doreste ceva face orice ii sta in putinta sa obtina acel ceva. Daca dorea sa te aiba inapoi te avea. Nu e cazul aici

| Gabby6y6 explică (pentru tzionut):

Ok mersi

| SuntAndrei a răspuns:

Depinde de om, poate doar voia sa isi aminteasca de momentele frumoase avute impreuna si prin urmare a intrat pe contul tau, sau era interesat sa vada cum mai esti, care mai este viata ta, dar cel mai bine cred ca ar fi sa fi persoana matura si sa intelegi ca nu aveti nimic in comun si ca ar trebui sa nu te mai gandesti la el, cei drept, ce a fost a fost si in trecut ramane.

| Louissa a răspuns:

Pur și simplu din curiozitate a vrut sa vadă cum o mai duci și dacă ai pe altcineva. Ce i ai făcut așa grav de te-a blocat?

| Louissa a răspuns:

Crede-ma ca și eu intram pe profilul fostului meu după ce nu am mai fost împreuna, fără sa simt ceva, nici dor, nici regrete, absolut NIMIC laughing e o chestie pe care o face toată lumea nu înseamnă absolut nimic. Nu-ți mai face speranțe, dacă te-a blocat este clar ca nu ii era dor de tine și ca nu ii pare rau de nimic. Și eu trec printr-o despărțire și încerc sa îl uit... tu abia ai reușit după un an straight face la mine cred ca va dura o vesnicie

| Gabby6y6 explică (pentru Louissa):

E posbil sa fi fost putin dură cu el, deoarece nu vroi-am sa ii arat ca inca mai tin la el si am sentimente pentru el

| Gabby6y6 explică (pentru Louissa):

Chestia e ca credeam ca gata l-am uitat, sunt ok si am trecut peste insa nu e asa. Dupa ce a facut lucrul
ăsta, mi-am reamintit din nou de tot ce s-a intamplat si tot ce credeam ca nu mai are importanta pentru mine de fapt a fost acolo tot timpul in inima mea.Am realizat ca nu l-am uitat deloc in ciuda a tot ceea mi-a facut ci de fapt mi-am impus sa il uit pentru a nu ma rani pe mine mai mult decat eram ranita.

| Louissa a răspuns (pentru Gabby6y6):

Exact asta am făcut și eu, și după toate astea, eu îi caut lui scuze, și ma învinovățesc tot pe mine, ma gândesc tot timpul ca din cauza mea a făcut ce a făcut, ma găsesc pe mine singura vinovata și ma gândesc ca in unele momente ar fi trebuit sa ma controlez și sa acționez altfel, sa las mai mult de la mine ca sa rămân cu el și sa fie bine. Toate astea din cauza lui, pentru ca asta îmi spunea el, ca face x lucru din cauza mea, efectiv mi-a spălat creierul, își găsea tot felul de motive sa ne despartim, timp in care făcea ce voia el, apoi ma cauta cu scuza ca " dacă nu ai fi făcut așa nu ne despărțeam și nu faceam nimic, nu vezi ca de la tine pornește totul ". Iar eu ii dădeam dreptate și credeam ca la mine este problema. Toți, absolut TOȚI din jurul meu îmi spuneau sa deschid ochii ca își bate joc de mine și ca merit ceva mai bun, iar eu eram singura care ii dadea dreptate și tot pe mine ma învinovățeam. Încă fac asta, de exemplu și in momentul de fata tind sa cred ca eu sunt cea vinovata, cu toate ca toata lumea mi-a spus ca am dreptate și ca el a greșit. Și tot el s-a despărțit de mine, chiar m-a dat afara din casa de la el și m-a amenințat cu ceva ca sa nu îl caut. Cred ca și tie ți se întâmpla asta, sa crezi ca tot tu ești cea vinovata, după cum ai scris mai sus ca ai fost puțin dura cu el și de asta te-a blocat. Nu. Este total greșit. El ar fi trebuit sa înțeleagă, ca in urma a tot ceea ce ti a, făcut tu ai încercat sa ridici un fel de bariera și sa nu îl mai lași sa își bată joc de tine. Crede-ma ca atunci când un bărbat te vrea cu adevărat are răbdare cu tine mai ales in cazul tau, in care erai așa tot din cauza lui. Noi ne învinovățim și nu știm cum sa facem sa ne impacam, ne gândim la ei și le iertam orice, dar ei de ce nu fac la fel? O relație nu merge când doar unul iubește, ( pentru ca e logic ca ei nu ne iubesc pe noi ). Tu zici ca ai fost dura cu el și de asta te-a blocat, dar dacă te dorea cu adevărat nu exista motiv pentru care sa renunțe la tine atâta Timp cât nu e ceva grav peste care el nu poate trece. Sa ți dau un exemplu : fostul meu a fost in limba după o fata cu care ma cunosc, am vorbit cu ea și mi-a zis ca se comporta cu el in ultimul hal, îl făcea sa se simtă ultimul boschetar și el știa ca ea vorbea cu alții cât era cu el ( chestie ce mie mi-a zis ca nu ar putea sa o ierte niciodată ) și el tot era din ce in ce mai îndrăgostit de ea. Lucruri pe care și el mi le-a recunoscut. Deci atunci când un bărbat chiar te vrea cu adevărat nu îl poate opri nimic. In cazul nostru noi nu insemnam nimic pentru ei. Zic sa ne vedem de viața noastră și sa ne gasim pe cineva care sa ne facă fericite, dar asta atunci când vom fi complet vindecate, oricât ar dura asta happy

| Louissa a răspuns (pentru Louissa):

Sa nu mai zic ca aia vorbea cu alții, iar lui îi dădeau fetele mesaj și le spunea ca are iubita. Când ea nu dadea nici 2 bani pe el. Iar de mine se despărțea ca sa poată avea ceva cu altele, tot ca sa nu zic eu ca m-a înșelat in caz ca nu-i merge cu alea, sa fiu eu acolo de rezerva. Așa e in viața, îi iubim pe cei cărora nu le pasa de noi și ii aruncam la gunoi pe cei ce ne iubesc. Gândește-te puțin, tu ai putea sa ii faci lui tot ce ti-a făcut el tie? Inclusiv partea cu Block ul acum ultima data. Dacă raspunsul este nu ca și in cazul meu, cred ca înțelegi ca suferim pentru niște persoane cărora nu le pasa nici dacă respirăm. As vrea doar sa ma caute in toate fetele pe care le întâlnește, sa vadă ca nu ma găsește in niciuna și sa realizeze măcar atunci ce a pierdut. Sunt rare persoanele Care sunt in stare de orice pentru tine și sper sa vadă asta. Dar va fi prea târziu. Scuze ca am scris așa mult in mesajul de mai sus dar m-am regăsit foarte mult in ceea ce ai spus tu și am zis tot ve aveam pe suflet, sper măcar sa te ajute

| Gabby6y6 explică (pentru Louissa):

Wow am ramas fara cuvinte, fii puternic si sper sa poti trece cit mai repede peste.
Genul ăsta de baieti nu ne merita deloc. Dupa parerea mea ei nu prea stiu ce vrea-u de la viata.Cit le este bine se conformeaza dar dupa un timp isi arata adevarata fața.Plus la asta invinovațindune pe noi si injosindune in fata lor, le oferim lor satisfactie si placerea de a continua.
Citeodata ma intreb cu ceea am gresit in viata de mi se intampla toatea astea mi-e, dar poate Dumnezeu vede si aude ceea ce noi nu auzm/vedem. Sunt niste teste/lecti din care invațam si care pe de o parte ne ranesc dar si ne invata lucruri bune.
Noi trebuie sa nu ne lasam calcate in picioare si sa le aratam ce au pierdut.Ca noi fetele/femeile suntem mult mai puternice si mature ca ei.
P.S.mersi mult ca ai impartasit asta cu mine, sa stii ca m-a ajutat mult
Esti tare si lot trece peste chiar daca suna imposibil intr-o zi vei gasi pe cineva care cu siguranta va tine la tine

| Adry05 a răspuns:

Posibil să-i pară rău da cu atitudinea aia oricum ai stricat totu laughing ori doar voia să vadă ce mai faci

| Gabby6y6 explică (pentru Adry05):

Daca ii parea rau, nu se comporta si reactiona așa
Ori e mai usor sa negi ceva ce ai facut decat sa spui adevarul?

| Adry05 a răspuns (pentru Gabby6y6):

Nu se comporta și reacționa așa? „I-am cerut sa reactioneze macar o data ca un matur si nu ca un copil si i-am spus ca nu am nevoie de like-urile lui și sa le pastreze pentru altii. „ Asta ți se pare atitudine de om matur? la fel ca el făceam dacă îmi vorbeai așa, block direct și îmi aminteam ce bine că ne-am despărțit.

| Gabby6y6 explică (pentru Adry05):

Asta nu este nimic, pe linga ceea ce mi-a facut el mi-e

| Adry05 a răspuns (pentru Gabby6y6):

Păi și dacă ți-a făcut rele de ce îți mai pasă de el?

| Gabby6y6 explică (pentru Adry05):

Pt ca nu poti uita asa de usor o persoana la care tii, si pentru ca inca mai am sentimente pentru el chiar daca mi-am impus mi-e sa il uit, nu sq intimplat acest lucru

| Adry05 a răspuns (pentru Gabby6y6):

Sorry, nu pot înțelege. mie m-a greșit cineva grav, e pa, nu mai vreau să am vreo treabă cu acea persoană și nu mai există. ar trebui să faci la fel, dacă stai și te gândești la cineva constant și în loc să te pui pe picioare te bagi mai rău în gânduri cu scuza asta asta de „nu poți uita pe cineva la care ții", nu faci nimic. ba da, poți, dacă îți impui și ai respect și dragoste de sine cât să nu lași pe oricine să-și bată joc de tine.

| Gabby6y6 explică (pentru Adry05):

Mersi de sfat

| Gabby6y6 explică (pentru SuntAndrei):

Ca m-ai apoi sa ma blocheze din nou, ce sa zic a reactionat foarte matur
P.S.o sa tin cont de sfat

| GabrieloKg a răspuns:

De ce iti pasa? Daca nu mai tineai la el, nu iti mai bateai capul.
Clar din comportamentul lui se intelege ca e prost.
Nici nu ar trebui sa iti pese ce face. Poate chiar a dat din greseala.
Poate a intrat pe contul tau sa vada cat de buna te-ai facut.
De ce iti mai pui intrebarea ce scop are? Nu ar mai trebui sa te intereseze.
Ce vrea de la tine? Posibil nimic, doar se plictisea si s-a uitat pe contul tau.
Daca el a decis sa nu mai aiba contact cu tine, raspunde-i cu aceeasi moneda.
Ai grija de viata ta si mergi mai departe, cauta un baiat care stie ce vrea si stie cum sa te trateze.
Dupa intrebarile tale, imi dau seama ca iti mai pasa cumva de el. Eu iti recomand, daca e adevarat, sa iti vezi de treaba ta si sa il lasi in treaba lui, da-i bloc, sterge mesajele.
Nu iti bloca viata si libertate mintala din cauza unuia care nu stie sa te respecte si sa te trateze corespunaztor. Meriti mai mult.

| Mosotti a răspuns:

Pai daca nu a vrut sa mai aiba contact cu tine, ce te mai intereseaza care a fost scopul lui? Da-l dracu, ignora-l, nici nu trebuia sa discuti cu el de ce si de ne ce ti-a dat like sau ce a dat. Si uite, ti-a zis sa nu-i mai scrii.
O fi gresit, o fi dat like din greseala, se mai intampla.