| adribucuresti a întrebat:

E o poveste mai complicata.Eu am inceput sa plac un baiat.Sa ii zicem X.
Cand era mai mic, mama lui i`a spus mamei mele ca el ma place, etc.
Dar odata, cand X m-a invitat la ziua lui, surorile lui mai mici mi-au spus ca ma place.Eu am fost singura invitata [excluzand fratii lui si rudele].
In fine.

Suntem in aceeasi clasa.
In utimul timp, s-a schimbat [in bine].

Cand are timp, intotdeauna mergem afara si ne plimbam cu bicicletele.
De mic era cel mai bun prieten al meu.Stia toti baietii pe care i-am placut si intotdeauna mi-a dat sfaturi. Dar dupa cum v-am zis.Incep sa-l plac.Este...nu stiu...se comporta foarte frumos cu copii, nu e vagabond, e de treaba, etc.

Intotdeauna stau singura la civica, dar el intotdeauna vrea sa stea cu mine si intotdeauna se baga in seama cu mine, se da mare in fata mea, etc.
dar nu sunt sigura ca el ma mai place.

Eu stau aproape la toate orele cu o fata mai...bleaga laughing. si el ii tot zice [cand sunt eu in preajma] iubirea mea, etc. dar zice in gluma.

Odata cand am trecut pe langa casa lui, am observat ca avea geamul deschis la camera lui, asa ca am incercat sa vorbesc mai tare [cu prietena mea] ca sa vad daca face ceva...Si surpriza! Dupa cum ma asteptam, m-a speriat laughing...

P. S.: e cel mai bun prieten al meu.

Voi ce credeti?

Cum as putea sa aflu daca ma place?

[ma gandeam sa incerc sa ma imprietenesc mai mult cu surorile lui mai mici si asa o sa stau mai mult in preajma lui ].

1 răspuns:
| d33utza003 a răspuns:

Deja stii ca te place.ti-a dat destule semne ca sa fii sigura de asta.
si faptul ca vorbeste asa cu pr ta: probabil vrea sa vada reactia ta, sa vada daca esti geloasa sau daca nu iti pasa.

oricum gandeste-te bine: choar daca te place el pe tine si tu pe el, oare merita sa treceti de la prieteni la iubiti? iti dai seama ca relatiile de prietenie dureaza mai mult ca celelalte, nu? acum este treaba ta dar daca va combinati or sa apara o gramada de motive pentru care v-ati putea certa si daca v-ati desparti probabil nu ati mai ramane prieteni.