| Estipraf a întrebat:

Eram la scoala si cativa colegi spunand ca nu imi sta bine cu parul lung... au vrut sa ma tund si le-am spus ca nu vreau... ca vreau sa imi las parul lung. unu dintre ei a scos un foarfec si mi-o luat din breton si din perciuni. si era martora toata clasa. acest lucru este considerat vatamare corporala? ce as putea face thinking macar sa ma razbun putin

Răspuns Câştigător
| CandyTetris a răspuns:

Da,e violenta fizica. Sfatul meu mergi la diriginte/director.In mod normal copilul poate fi suspendat, poate chiar exmatriculat pentru chestia asta, pentru. ca e clar ca a fost cu premeditare.Ai putea sa te razbuni si prin fortele tale dar nu cred ca poate fi ceva mai rau decat si apara in CV-suspendat 2 saptamani pentru violenta.Hope I helped.happy

4 răspunsuri:
| Rustin a răspuns:

Io i-as fi tras o pedala in mecla din prima

| Bianca_6401 a răspuns:

sad Imi pare rau pentru tine poti sa vorbesti in primul rand cu parintii tai si sa chemi la scoala. ei vor vorbii cu diriginta ta (invatatoare)
si atunci o sa lamuriti lucrurile. Diriginta ta ii va chema pe parintii copilor care tiau taiat parul si vor vorbii cu ei.
Sa stii ca razbunarea e arma prostului. happy
SI parul tau daca nu arata bine du-te la coafor si o sa se rezolve happy

| AnneMarri a răspuns:

ai putea sa-ti chemi parintii la scoala si sa vorbesti cu directorul, asa ceva nu se mai poate mai omule straight face nici parul nu ti-l lasa-n pace distrusii astia?! straight face

| Micutza_2327 a răspuns:

Wow, credeam ca numai in filme se intampla din astea. Ai putea sa-i tai si tu de undeva...winking