| NoName1234 a întrebat:

Spuneti-mi va rog cum sa imi tund parul am parul lung cam ...pana la cot.
(in poza pe care o am eram mai mica)
Si nu vreau breton ca am parul ondulat si nu sta bine! Si vreau sa fie cumva nu numai asa ondulat si tuns drept!
Multumesc!

6 răspunsuri:
| CarmenR a răspuns:

Cred ca esti singura care stie cum arata persona din oglinda, dimineata cand te uiti. Tu iti cunosti cel mai bine tipul de par, forma fetei, varsta si ce iti doresti de la o noua coafura. Daca nu stii toate astea, ar fi bine sa consulti un stilist. Pana la stilist iti voi recomanda 2 articole, care te vor ajuta sa iti faci o idee despre ce se mai poarta. Ai putea alege o coafura de acolo. Sunt usor de realizat, vei vedea. Primul articol ar fi Toamna 2010: 6 coafuri in tendinte, usor de realizat http://www.karena.ro/......e_realizat sau Idei de tunsori pentru fiecare lungime de par http://www.karena.ro/......me_de_par.

| Deea dYdY a răspuns:

Si eu am parul lung, am vrut si eu sa-l tund sau sa-i dau alta forma, sa fie ceva altceva...si m-am tuns in scari, filat cam pana la gat, pentru mine experienta asta mi-a cam distrus parul.adica il am foarte delica si fragil, am intalnit multe persoane care mi-au spus sa nu ma tund, cred ca poti incerca sa-i dai alta forma, poate o taietura inV, sau sa-l mai scurtezi putin, nu prea te-as sfatui sa-l tunzi prea scurt...
Sper ca ti-am fost de folos...

| NoName1234 explică:

Nu o sa il tund scurt niciodata! tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avand in vedere ca ai fata putin patrata ( un avantaj), ti-ai putea face un bob lung (daca vrei sa faci o schimbare radicala). Adica parul din spate sa fie mai scurt decat cel din fata, iar in fata raman doua suvite lungi. Daca ai parul ondulat, tunsoarea o sa iti dea un aer tineresc si natural. Mie una imi place foarte mult bobul lung. Bafta!

| miolina a răspuns:

Cuta-ti un calculator care sa-ti aleaga o frizura pe masura ta. Sau cauta-ti un stilist.

| TakeoAi a răspuns:

Uite tu ai o fata foarte frumoasa as zice sa il tunzi si sa incerci un fel de codite
http://image.shutterstock.com/......835504.jpg

ori

http://4.bp.blogspot.com/......tyles3.JPG

parerea mea!