| Octaviana_9832 a întrebat:

Este neaparat nevoie ca persoana iubita [indiferent ca e fata sau baiat] sa arate bine si sa fie frumos/frumoasa? Daca are suflet mare, te iubeste cu toata inima dar la exterior nu este asa cum ti l`ai fi dorit te`ar impedica acest lucru sa nu-l mai iubesti?
Copii din ziua de azi [majoritatea] se uita mai intai la aspectul fizic. Daca e gras/a nu e bun/a daca e prea slab/a iar nu e bun/a. Serios acum. Ne ducem de rapa!
Ce parere aveti? Cum puteti comenta acest aspect? Cat mai multe raspunsuri sincere vreau si fara aberatiiwinking.

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| DragonFLoW a răspuns:

Acum, nici branza buna in burduf de caine, nu se poate, intr-adevar poti iubi pe cineva doar pentru personalitate, caracter, felul in care se comporta cu tine; dar nu o sa ajungi la o relatie serioasa cu acel cineva.
In primul rand oamenii sunt atrashi prima data de o persoana in mod instinctiv, mai exact placerea trupeasca este pe primul loc, dupa aceasta partenerii dezvolta sentimente. Iti pot spune dupa ce am vazut o prezentare powerpoint legata de atractia barbat-femeie, ca initial trebuie sa existe o potrivire a unui anumit cod genetic, poate nu genetic, dar trebuie sa fiti compatibili, poate ea e urata si el e frumos, dar daca lui ii place, n-ai cei face.
O sa vezi ca orice baiat/fata care il/o consideri bine facut/buna, nu o sa te indragostesti de el/ea instant, ca nu se poate.
Din experienta pot sa-ti spun ca atunci cand m-am indragostit a 2-a oara ( desi era dragoste de copii ) nu prea am tinut cont de aspect, desi asa faceam inainte, ci parca cautam persoana cu un punct slab, acel punct slab care sa reactioneze la impulsurile punctului meu slab, si cand am gasit-o parca as fi profitat de acel dezavantaj al ei, pe scurt nu am intalnit complicatii, totul a mers ca pe roate.

| SeNyS a răspuns:

Conteaza cum vezi tu respectiva persoana, nu toti vedem o persoana la fel, poate mie mi se pare superba altuia nu...sincer iti spun, cred ca ar trebui sa fie macar 50% aspect-50% caracter...nu pot iubi o persoana daca nu-mi place si fizicul, care este primul pe care il vad la un om!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pt mine sincer conteaza, nu ma prea impresioneaza faza cu "Ce-i inauntru conteaza ", is baiat si pentru mine trebuie sa arate cat de cat ok. Care crede ca-s superficial go to hell.
Ps nu am spus ca poate fi proasta si frumoasa doar ca unei fete frumoase ai pot ierta anumite "defecte". poftim o parere sincera

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.Acum vorbesc in numele meu. Ma intereseaza mult cum se comporta, trebuie sa fie de treaba, dar totusi sa nu arate groaznic, sa fie ok. Conteaza foarte mult comportamentul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca si tu la randul tau iubesti exact cum te iubeste acea persoana si anume "din toata inima" cum ai mentionat, ma indoiesc ca se poate ca fizic sa-l vezi "nu chiar exact cum ti l-ai dorit". Pentru ca atunci cand iubesti cu adevarat doar cel de langa tine conteaza, persoana de langa tine e cea mai atractiva. In caz contrar insemna ca nu ai experimentat vreodata dragostea, ci doar atractia fizica happy

| Motisor a răspuns:

Pai eu sunt indragostit si stiu ce zici si nu cred ca trebuie sa ne uitam la aspectul fizic de exemplu eu m-am indragostit chiar la prima vedere si am mai vazut fete mai frumoase dar nu simteam a cea atractie