| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua tuturor. Credeeti ca aspectul fizic poate impedica pentru a avea o iubire adevarata? Ce-ati alege dintre a face ceea ce iti dicteaza inima sau sa faci ceea ce spun prietenii?

Răspuns Câştigător
| loveM a răspuns:

Eu sunt de parere ca asteptul fizic nu conteaza foarte mult intr-o relatie, mai mult conteaza sufletul, caracterul. degeaba esti frumos in exterior daca in interior esti putred, ca sa zic asa.
iar in privinta prieteniilor, nu te lua dupa ei, asculta-ti inima. pana la urma si atunci cand te vei casatori, ce ai sa faci daca nu sunt prietenii tai de acord? ai sa renunti la viitorul partener doar pentru asta?! nu cred! fa ce-ti dicteaza inima ca tu esti cu persoana respectiva, nu prietenii.winking

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu as alege sa fac ce imi zice creierul, vezi tu gagicuta aia mica din poza? E aia va fi nevasta mea intra in profil la mine si da click pe poza sa o vezi mai mare, imi cunosc viitorul voi fi fericit numai nunta sa o fac.

| neutrino a răspuns:

Daca prietenii spun cu totii ca esti "buna", asta inseamna ca stiu ei ceva concret si de experienta lor baiatul trebuie sa tina seama. Maine, poimaine o sa ajungem sa mancam ceea ce ne spune gasca.

| Lawliet14 a răspuns:

Te casatoresti cu prietenii cumva?

| grab a răspuns:

Sa ma mai slabeasca prietenii cu atatea pareri; frumos e ce imi place mie nu ce voteaza ei la niste beri ca mi s-ar potrivi mie.

| NameHarris a răspuns:

Prieteni vor de acord cu tine de aceea se numes asawinking restul sunt simple cunostinewinking

| DarthRevan a răspuns:

Ei bine, de obicei sunt cazuri in care daca esti frumos gaseti si o fata pe gustul tau adica la fel de frumos cum esti, daca esti mai urat vei gasi o fata mai urata.Este logic dar exista si exceptii.Eu as spune ca inima este raspunsul tuturor realtilor, majoritatea realtilor divorteaza din cauza comunicarii si a lipsei de idei si bani.Dar asta este o prostie, a fost un citat mare de Liviu Rebreanu spunea:Iubirea nu e un targ, eu te iubesc pentru ca te iubesc, nu te iubesc pentru ca tu ma iubesti.

| Admunssen a răspuns:

92% ce spune inima. 7% ce spun doar prietenii adevarati. 1% Voia intamplarii (acesta este cel mai "greu" procent).

| Georgemy2 a răspuns:

Auzi, incepi sa iubesti o persoana cand petreci mult timp cu ea si ai multe lucruri in comun cu ea. Dar daca arati ca un tomberon sa nu te astepti sa te iubeasca cea mai frumoasa fata sau baiat, dupa caz ( care e posibil sa fie o piti sau un smecheras ), dar daca e o fata de treaba, se pot intampla multe. Conteaza sa fie o persoana de treaba si buna cu cei din jur!

| ღஜღpikapikaღஜღ a răspuns:

Bine... deci daca "prietenii" tai iti spun sa mergi si sa-i spui une-i fete ca esti gay, tu o faci!?
Cam asa merge si aici. Alege inima, altfel o sa regreti.

| SebastianBoanca a răspuns:

As face ce imi dicteaza inima toata ziua pentru ca prietenii nu simt ce simt eu.Asa sper sa faci si tu. Succes si o seara faina!

| McGog a răspuns:

Cred ca aspectul fizic nu este atat de important untr-o relatie cat depre prietenii ce sa zic. mai bine faci ce iti dicteaza inima... pentru ca tu esti cel care are relatia nicidecum prieteniiwinking.

| Brotacel12 a răspuns:

Sa stii ca daca nu ar fi atractie fizica nu ar fi dragoste, ca daca un baiat tot degeaba e de treaba ca nu iti starneste interes, si logic ca e mai important sa faci ce iti spune inima, nu amicii!

| Alyalexandra15 a răspuns:

Draga mea Izabela, o dragoste adevarata poate veni oricand. Nu o cauta, asteapta sa vina ea la tine. Aici e vorba de destin. Ai incredere in tine si nu te mai gandi la aspectul fizic. Ce ai in interior conteaza, si anume "inima". Si cat despre acea alegere, eu zic sa-ti asculti inima si sa lasi prietenii. Nu ei iti dicteaza viata, insa asculta-i si vezi ce au de spus, pentru ca poate e ceva important. Fii increzatoare! :*