| alinutzu7 a întrebat:

Eu as vrea sa va intreb cat de greu este semestrul al doilea din clasa a5. Sa imi raspundeti ce o sa invat la mate si romana in semestrul al doilea si cam ce se da la teze. spuneti-mi ce lectii sunt mai grele si de ce. Prietenii si mama mi-au spus ca este usor, un prieten mi-a spus ca primul semestru inveti iar in al doilea te relaxezi(dar nu te relaxezi stiu, dar poate inveti mai putin). Dau fundita pentru cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| allllll a răspuns:

Nu e mare diferenta de primul semestru dar o sa se lege lectiile pe care le vei invata de cele dinainte asa ca te sfatuiesc sa repeti.

1 răspuns:
| Adorable a răspuns:

Pai, nu estefoarte greu.
Daca de la a 5-a iti este greu, dar apai eu care sunt a 8-a ce sa mai zic? Materia este foarte usoara, o gasesti si in manual! Iar la teza, se dau de obicei multimi de numere, ridicari la puteri si compararea numerelor.