| moraruvictorash a întrebat:

Exista prietenie adevarata? macar conosteti vreun astfel de caz.eu nu si nici nu cred. funda

6 răspunsuri:
| Deny1333 a răspuns:

Da, există.
prietenii mei mi-au dovedit că sunt astfel, iar eu [pentru prima oară după mult timp] cred că e adevărat.

| Dav7id a răspuns:

Eu cred ca nu.Toti sunt prietenii tai cat au nevoie de tine, pana si iubita daca aude ceva de la prietenii tai care nu ii cunoaste deloc si astora nu le place de ea ca stiu ei cei bine imbarilga si se duce tot de rapa.Prietenie a fost si o sa fie doar cu numele.Singur,chiar daca esti inconjurat de lume,tot tu o sa fii de unu singur la nevoie,chiar daca zic ca "ba ai nevoie de mine,sa ma suni, sa-mi zici", degeaba frate daca tu nu esti increzator pe tine, ai sa te gasesti de unu singur.Salut! doar parerea mea nimeni nu vine la tine ca tie prieten, doar cand vor ceva de la tine.

| Vanessa12 a răspuns:

Prietenie exista numai depinde cine iti este "prietenul".eu am primit o lovitura de la o persoana pe care eu o consideram prietena mea cea mai buna.am copilarit impreuna suntem si vecine.in schimb am avut parte si de prietenii adevarate. prietene si prieteni cu care pot sa vorbesc orice! trebuie sa gasesti persoana potrivita

| AleXandraDoll a răspuns:

Exista! Atata timp cat poti respecta si aprecia o anumita persoana. E foarte adevarat ca prietenia adevarata se gaseste greu, insa depinde de fiecare, de valorile morale, de ce ne dorim sa avem langa noi...

| LaRiiuU a răspuns:

DA! Si o zic din tot sufletul. Multumita lui D-zeu, am prietena cea mai buna! Ne cunoastem de aproape 7 ani, si de acum 5 ani suntem de nedespartit. Intotdeauna a fost acolo cand am avut nevoie de ea si invers. Este partea care mie imi lipseste. Ne complementam; mie mi se da bine ceva si ei ii se da bine opusul meu. Am ajuns sa gandim la fel, sa zicem aceleasi cuvintelaughing. Ne cunoastem mai bine ca noi insine. Ne e de ajuns o privire pentru a sti ce gandi, e ca un fel de telepatie. Si fizic suntem total opuse: ea, blonda cu ochi albastri si creata; eu, bruneta cu ochi negri si parul drept.Sunt momente in care ne certam, dar am facut un pact in care am jurat ca indiferent ce-ar fi n-o sa ne despartim, si ca chiar daca ne certam a doua zi, sau peste cateva ore ne vom impaca si vom trece cu vederea peste tot ce-am zis; deoarece prietenia noastra e mai valoroasa ca orice cearta. Si de atunci ne merg toate bine, e adevarat ca ne mai reprosam cate ceva dar incercam sa invatam si sa ne ascultam una pe alta.

| AlWaYsSmYlE a răspuns:

Nu iti pot spune asta stii cum e si cu prietenia asta acum vb cu cel ce til crezi prieten si cand pleci te tradeaza crede-ma in ziua de azi nu trebuie sa ai incredere decat in familie ca este singura care iti vrea binele in rest lumea e perversa crezi ca te-ar ajuta asteptand din partea ta decat multumiri? eu nu cred. sper ca te-am ajutat