| anonim_4396 a întrebat:

[FUNDA] Cand am emotii imi transpira palmele : ce sa fac ca sa nu imi mai transpire. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| LadyZuza a răspuns:

Am vazut in emisiunea doctorului Oz date despre acest lucru! daca ti se intampla asta e bine sa mergi la dermatolog, sunt fel de fel de chestii ce te ajuta sa scapi de transpiratia mainilor insa doar pentru ceva vreme! insa sunt si tratamente pentru asta! totusi incearca deramtologul si farmacia!

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Emoţiile îţi controlează corpul şi de aici şi transpiraţia.
Trage aer adânc în piept şi mergi la o consiliere psihologică (cel de la şcoală dacă ai!).
Pa, pa.

| LadyZuza a răspuns:

Inca ceva, de la doctorul meu de familie mai stiu ca astea sunt cauze ale lipsei de calciu! eu transpiram fff tare si ameteam dar asta e tot din cauza lipsei de calciu!

| MANDY_2679 a răspuns:

Pentru transpiratie e foarte foarte bun Calmogen Planthappy si chiar are efecthappy il iau de catva timp si nu mai transpir ca inainte

| Gabrielle16 a răspuns:

Incearca cu pudra de talc mentolata happy.

| malyina a răspuns:

Eu am fost la dermatolog si mi-a recomandat lotiunea de la Odaban...foarte eficienta...am comandat-o de aici http://www.antitranspiratie.ro/.