| єχcєєℓ a întrebat:

Ce pot face sa nu imi mai transpire palmele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Transpiratia palmelor este declansata de o dereglare hormonala/endocrina.
Te-as sfatuii sa mergi la medic si sa-ti faci niste invetigatii medicale.

| FaraNumePls a răspuns:

Buna! Pai te poți spala mai des pe mâine.

| AnnAnarchy a răspuns:

Sunt multi factori care influenteaza transpiratia excesiva. Poate fi de la emotii/stres si in cazul asta trebuie sa inveti sa te calmezi si sa nu te concentrezi pe factorii negativi, poate fi de la caldura si aici trebuie sa te asiguri ca te hidratezi foarte bine si stai in general in locuri aerisite, racoroase. Poti sa iti iei un evantai cu tine sau ceva cu care sa iti faci vant si sa bei mai mult de 2-3l de apa.
Incearca sa tii mereu la tine servetele, ca sa nu ai surpize neplacute.
Daca problema persista si devine deranjanta, nu ezita sa consulti un doctor!

| єχcєєℓ explică (pentru AnnAnarchy):

Pai transpir intr-un hal nici nu pot sa tin un pix in mana ca ud hartia.Si acum cand iti scriu ud tastele laughing