| BrUnEthaThaDeViS a întrebat:

Funda si scuze categoria. Vreau sa eu status multe multe (nu dau funda la link)

Răspuns Câştigător
| xXdoareuXx a răspuns:

Eu barem recunosc ca sunt prost, dar cand ma uit in juru meu parca ma simt mai bine …
Munca este un izvor de sanatate, deci sa lucreze cei bolnavi…
Nu beau, nu fumez, nu ma droghez, nu-mi insel prietena, dorm de la 22 la 6, sunt foarte cuminte. Dar si cand ies din puscarie
Oamenii, cand sunt lasati sa faca ce vor ei, au tendinta de a-i imita pe altii!
Vad binele si-l aprob, dar urmez raul!
Logica este ceea ce ne ajuta sa gresim cu fermitate
Daca vrei ca o treaba sa iasa bine, rezolv-o singur!
Daca plangi pentru ca a apus soarele, lacrimile tale te vor împiedica sa vezi stelele.
Cand nu stim ce pierdem, ni se pare ca suntem mai destepti
Cand dai bani imprumut, nu iti faci dusmani, ci ii descoperi
Daca nu stiu ca nu stiu, atunci mi se pare ca stiu.
nu sunt singura in ploaie si vant. am cei mai buni prietenei de pe pamant.

Si poti sa-mi iei ce vreei Cand am langa mine toti prietenii mei

Toată lumea caută statusuri inţelepte, v-ati făcut filozofi?

Nu pământul aparţine omului ci omul aparţine pământului

"A fi înţelept înseamnă să ştii cât de puţin cunoşti

5 răspunsuri:
| Pricked a răspuns:

Http://statusbun.com/

P.S.: "status"= statusuri;

| Larisssaa a răspuns:

Orice vis devine realitate daca esti tampit. Poti fi pus la locul tau cu medicamentul potrivit. [Smiley-plec pe marte]
Care-i prostul si care-i desteptul?
E timpul pentru distracţii şi aventură. Am căştile-n urechi, degeaba dai din gură!
Fericiţi sunt acei oameni care reuşesc să-i facă să zâmbească pe cei care sunt trişti.♥
Am ajuns la concluzia că unii oameni se bagă în viaţa noastră doar din simplu motiv că e mult mai interesantă decât a lor!
Inima unei femei este un ocean adânc de secrete.
Nici-un om nu e destul de inteligent incant sa poata convinge un prost ca e prost! ...si cam asa e...
Bye. Sper ca ti-a placutt.:-s :*!

`You are my light in the dark``You are the beating in my heart``But that is not enough``Will I ever be by your side``"

`[Tot ce`am vazut]`[tot ce`am facut]`[tot ce`am simtit]`[a fost pentru ca te-am iubit]`

```Sunt doar un Om```Un viSatOr```Ce te iubeste enOrm```[]

. NiciodaTa Nu SpuNe Niciodata`. Nici IntotdeauNa`. Dar Spune`i ca il Iubesjti Ca NiciodaTa Si Pentru totdeauNa

"__Imi spuneai ca sunt un inger pentru tine_sunt cuvinte care inima mi-au frant. ___acum stiu ca`n noptile senine_uneori si ingerii mai plang

"Inca de mici ne naStem pentru a iUbi*Astea'S cele mai frumOase momente ale vietii*Cand Se va intampla inSa nu vei Stii*Ii vei Spune doar atat:"

"[]Undeva te pastrez mereu in inima mea,Sti ca nu te pot uitaa,Am sperat ca-mi vei da toata dragostea ta, Dar eu un te pot avea[]"

"[[De ce crezi ca daca ar fi ceva, te-as iubi mai putin?] x

`I'll be half a life until you come back :]"

`[De dragul taU fac orice Si nu reGret]

Nimeni nu ti se pare perfect pana nu te indragostesti! ❤

- Nu te gândi sa ma tragi în jos, doar pentru ca sunt mai sus decât tine straight face! winking

‎--> Traieste fiecare clipa din viata ta pentru ca doar una avem. ♥

--> Bich, spre deosebire de tine eu nu fac poze de la gat in jos sa-mi arat doar formele oh go on

Doar ascult`o, priveste in ochii ei, strange`o in brate si crede in ea love struck

Traim intr-o lume mult prea dura. Care nu gandeste atunci cand fura. Un vis inocent; o3 Dintr-o inima pura ♥

»Oricine te poate face să zâmbeşti sau să plângi,
dar e nevoie de cineva foarte special care îţi împrumută un zâmbet de-al lui când deja ai lacrimi în ochi. ♥.

Si ochii nostri spun ceea ce gura nu are curaj sa spuna; x

Viata nu ne invata sa fim puternici,ea ne obliga! happy

Stii cum zic: amintirile raman acolo... Sufletul plange cand inima ramane solo love struck

→ Momentele frumoase nu le simţi atunci când le trăieşti, dar le regreţi atunci când ţi le aminteşti.

In momentele importante ale vietii realizezi cine tine cu adevarat la tine..." happy

; ~ cine te iubeste cu adevarat... te accepta asa cum esti! stie ca nu esti perfecta, dar simte bunatatea si sinceritatea ta ♥

Zâmbetul ei de copil nu se răzbună. Te face să te simţi cel mai puternic când o ţii de mână. batting eyelashes

Hrăneşte-mi visele, că eu ţi le creez, ţi le-mplinesc dacă alegi să mă pastrezi...

❤ Cateodata doar un simplu zambet aduce fericirea. ☻ Asa ca zambeste! happy

Zambeste chiar de doare! Zambeste Zambetu'i mai tare! big grin.Nu plange totul are scapararewinking.Gaseste cheia la orice incuietoare! happy

Sa fim sinceri! k si tie iti place! daca nu ti.ar place...ai lasa.o in pace!

»Deși cresc... uneori îmi dau seama că în mine se află tot un suflet de copil pe care nimeni nu mi-l poate lua. ♥

Sunt femeie Nu regret Viata nu`i perfecta Dar e viata mea Si o pretuiesc.` happy

`De ce Dumnezeu a creat barbatul inaintea femeii?``Intotdeauna faci o schita inainte de o opera desavarsita` thumbs up

Fiecare poveste are un sfarsit fericit.iar daca nu este fericit...inseamna ca nu s`a sfarsit! ♥

→ Vrea doar sa iti arate cat de mult te iubeste =p~ Sa fii zi de zi langa ea! asta isi doreste :*

Poate chiar stii ce zic thinking Sau poate o iei in gluma happy. Da' sunt legata de tine, exact ca un creion de guma blushing

Uită.te în ochii mei. Zâmbeşte puţin! Fă-mă să nu regret, că eşti băiatu' la care ţin blushing!

Şi-acum îmi spui; "Ce se-ntamplă, micuţo, cu noi? Plini de iubire cândva, acum atât de goi oh go on"

Nu vreau explicaţii! Că mi se par cele mai penibile conversaţii oh go on.

Am să fac rău, de dragul de a nu face bine, ştiind că dacă fac lucruri rele, o să mă simt bine!

Nu e în toate minţile, e doar în mintea taa ♥

Mă tot calci pe nervi, zi şi noapte, întruna, în ultimul hal. Dar sunt topit după tine complet paradoxal.

♥ Ia-mă de mână şi hai. Să fugim în colţul nostru de rai.

‎- Unele peroane sunt atat de false incat, daca te uiti pe spatele gatului lor, scrie : " Made in China " winking!

♥ Şi se-ntreabă " Fata asta zâmbeşte aşa mereu? ". Iar ea-i răspunde " Întotdeauna, nu mereu! "

♥ Deja eşti la vârsta în care nu mai auzi şi nu mai vezi. Iubeşti, ţi-e greu să tolerezi.

Am învăţat să am răbdare. Că totu-ţi iese atunci când nimeni nu te crede-n stare!

Am renuntat la mine pentru noi. acum viata mea e pe locul 2. happy

Si e firesc. Am invatat sa plang inainte sa-nvat sa zambesc.

Decat nimic, mai bine plina de vise ca speranta n`a murit love struck!

• Peste Orice suparare as da, as rade in fata ta sa nu simti durerea mea winking

●Tai-o, pleaca, cara-te, dispari, zbori, sterge-o, calc-o, evapora-te, mori, dati foc, fa-te scrum.

• Ma gandesc foarte serios sa plec. Dar sunt persoane care O sa imi lipseasca. •

E doar o fatã, n-are nimic special. Are zile în care aratã ca naiba si zile în care aratã extraordinar! love struck

•Toţi promitem să uităm, dar efectiv nu o facem!; x

Iti amintesti cand ne certam, te enervai.Dar a 2 a zi ma iertai. ♥ love struck

Prietenii din copilarie, raman mereu prieteni! love struck

Şi spuneai :"Dă vina toată pe mine pentru tot, o s-o iau pe toată.

Să fii tu fericită, să nu te simţi vinovată!"

Ai minţi, gagica te prinde. Ştie tot, asta te surprinde smug.

Mi-e dor, mi-e dor de privirea ta. Mi-e dor, mi-e tare dor de ea...

Închid ochii şi oftez, şi văd cum te-mbrăţişez

Mi-a spus că va suna, dar totuși n-a sunat. Am încercat să sun eu dar suna ocupat!

El: Care e visul tău?
Ea: Să mă sărute cineva sub ploaie ♥. Al tău?
El: Să înceapă ploaia ♥.

Ea: Ştii unde aş vrea să fiu pentru totdeauna?
El: Nu! Unde?
Ea: În inima ta ♥.

Înainte fetele găteau ca mama. Acum beau ca tata smug ♥.

#Şi le spune tuturor că-s o târfă. De ce? Pentru că nu m-a putut face femeia lui!

De ce tot taci şi te prefaci? Nu recunoşti că tu mă placi! Nu are rost să te fereşti, sau ţi-e teamă să iubeşti ♥?

♥ Am trecut împreună printre multe nopţi pierdute. Chiar dacă între noi s-au băgat mulţi si multe.

‎#Ce bună-i puştoaica deşi are 14 ani, face mare scandal pe-aici printre golani

#Îmi aduc aminte de vara ce-a trecut, cu prietenii mei seară de seară-am petrecut. Nu în cluburi sus pe cuburi, şi pe bănci de pe la blocuri. Mâncam seminţe şi-ascultam muzica tare, şi ne rugau vecinii să le dăm ascultare. Să nu mai ţipăm şi să stăm cuminţi, dar noi tot mai tare zbieram, prietene, te simţi?

El: Vrei să te măriţi cu mine?
Ea: Ai apartament?
El: Nu
Ea: Ai BMW?
El: Nu
Ea: Salariu ai?
El: Nu am salariu dar.
Ea: Niciun dar! Cum pot să mă mărit cu tine când nu ai nimic din ce îmi doresc?
El pleacă bolborosind: Am o vilă la munte, una la mare, una în Caraibe şi ea îşi doreşte un apartament? Am Porche, Ferrari şi Mercedes. E nebună, de ce să mai cumpăr şi un BMW? Şi de unde salariu dacă eu sunt bancher?

#Pare inocentă da' privirea-i una periculoasă. Te face să uiţi că te-aşteaptă alta acasă.

‎#E brunetă de'aia gen, nebună, perversă, focoasă. Să nu cumva s-o laşi că-ţi dă foc la casă!

Mi-aduc aminte când te-am cunoscut. Erai frumos, ce mult mi-ai plăcut! A fost iubire la primul' sărut. Eu te iubesc cum n-am crezut.

Dragoste şi interes, pe-amândouă le-am ales. Mă iubeşti? Nu poţi plăti? Nici eu nu te pot iubi!

Pe ea o ai adânc înfiptă-n inimă, şi tot pentru ea ai face crimă! ♥

Băieţii trebuie ţinuţi în puf.
Puff o palmă, PUFF un pumn!

El: Vrei să te căsătoreşti cu mine?
Ea: Da! Dar nu ştiu să gătesc, să calc, să spăl
El: Vreau să fii soţia mea, nu servitoarea mea ♥.

N-ai sa auzi din gura mea:"Te iubesc. Te ador." Iti voi oferi in schimb doar cuvinte ce dor.

Vezi`;-? lumea` e` a` mea`;">, nu conteaza`[-x cati` 0` vor`;-j!

In` fiecare` zi` alta` poza`;;], in` fiecare` zi` alt` zambet`, in` fiecare` zi` alta` privire`;>, dar` intotdeauna` acelasi` copil`!; o3

Chiar` daca` ne` mai` certam` e` ceva` normal`x_x, dar` nu`i firesc` sa` te` superi` din` ceva` banal`[-x.; x!

Si`;>. El`; x mereu` 0 s-o iubeasca` chiar` daca` Ea`; xx atunci` i`a gresit`;-"

Lasa-i pe` ei` sa` creada` ce` vor`;-j!

Era` în` zori` când` în` braţe` ti-am sărit` zâmbind`; xx!

Nu` poti`, iei` foc`, de` tot`, Nu` pot` sa `ma` abţin`, deloc` Nu` s orb,` tu `esti` bună` de `tot` =pe~!

Si` tot` ce` mai` poti` face`;;] este`;>. s-o privesti`!

Dacă te-a ajutat răspunsul meu --> Fundă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Status,la Dragoste si sex?

| para001 a răspuns:

Daca ai stii cat as vrea sa iti vorbesc si sa iti spun ca si azi te iubesc!
www.statusurinoi.ro