| Lorrik a întrebat:

As vrea si eu niste status de prieteniebig grin(scuze categoria)

3 răspunsuri:
| Siracuzia a răspuns:

Buna!
1. Prietenia este încercarea prin care se măsoară un om.

2. Prietenia înseamnă un suflet în două trupuri.

3. Prietenia este o haină valoroasă care se curăţă când se murdăreşte, nu se aruncă la prima pată.

4. Prietenia este… tipul de dragoste pe care ne închipuim că o trăiesc îngerii.

5. Prietenia este umbra serii, care se înteţeşte odată cu apusul soarelui vieţii.

6. Prietenia este închisoarea sufletului de bună voie în trup străin.
Pa, pa!

| Dariii a răspuns:

Amintirea ce ne leaga e doar o poza raupta.Stop cadru! Parca e o piesa de teatru.
239) Am trecut prin clipe grele si am invatat intr'o clipa.prieteni adevarati sunt o adevarata comoara
240) Prietenia este una din mangaierile vietii...nimeni nu poate trai fara prieteni, chiar daca stapaneste toate bogatiile lumii...[ ]
241) O furtună imi aminteşte cat de frumoasă e vara, fotografiile imi amintesc cat de frumos este să creşti, prietenii ca tine imi amintesc cat de frumoasă este viaţa! Te IubesC

Niciodata nu uitam pe cineva important din viata noastra ci doar invatam sa traim fara ei!
Stiu ca nu sunt singura chiar si atunci cand sunt love struck
M-a intarit''fata mergi inainte''.O sa ai parte si de fapte nu doar de cuvinte. Orice ar fi voi fi aici mereu, Stii bine te poti baza ai sprijinu' meu ♥

Am sa strig la cer, ca te iubesc.Toata dragostea vreau sa-ti daruiesc!♥

Cand ai un prieten aproape de tine. Uiti de ce e rau si te gandesti la bine.Prietenia e un lucru sfant.Si la ea am putut s-a ajung.Prietenia e de lunga durata.Astfel si ca alta data

Si iti mai dau daca vreiwinking am o gramada. Daca mai vrei da`mi id tau

| AlexiaB a răspuns:

Un prieten este o persoana cu care pot fi sincer. In fata lui pot gandi cu voce tare love struck
Prietenia este... tipul de dragoste pe care ne închipuim ca o traiesc îngerii.
Prietenia inseamna un suflet in doua trupuri.
Am semnat scrisorile noastre cu un " cele mai bune prietene pentru totdeauna".
Lumea prinde viata. Si totul este bine. De la inceput la sfarsit. Cand ai un prieten alaturi de tine
Un prieten bun nu se gaseste la capat de drum. love struckxxx
Prietenii sunt acei oameni rari care te intreaba ce mai faci si apoi asteapta sa auda raspunsul!
O prieten? adev? rat?, te ia de mân? i î? i atinge inima!
»Nu sunt singurã in pL0aie? i vânt. am cei mai buni prieteni de pe pãmânt!>; dd
Tr? ie? te via? a cu prietenii adev? ra? i.
Ea nu e sora mea pe bune, dar am avut noroc c? am g? sit-o prin atâta lume.
•Unde nu o sa fii tu, cea mai mare distractie o sa fie! day dreaming
• N-am averi! Dar am prieteni care s?-mi spun? : Te pup, ai grij? de tine. Noapte bun?
•A? vrea s? in? capul sus toate prietenele mele.S? tie ca la greu o s? fiu? i eu cu ele! love struck
Spune despre noi orice ai vrea…Nou? ne place aten? ia…? i oricum nu d? m doi bani pe p? rerea ta!
•Mereu o sã ai pe cineva,acolo,undeva,aproape de tine.
Mereu prietene. Pentru c? noi? tim s? p? str? m o prietenie. Pentru c? noi mereu suntem aproape una de alta. Pentru c? noi ne iubim.
? Daca saruturile sunt valuri/ Iti voi da o mare./Daca imbratisarile sunt raze/ Iti voi da un soare./ Daca prietenia ta e o stea/Iti voi darui toata galaxia /Pentru ea.
•Desi am trecut prin multe, suntem inca impreuna. Caci nu poti sa cazi, cand tii pe cineva de mana.
• Singura prietenie de pret este cea care s-a nascut fara motiv.
»Prietenii sunt acele fiinte care sunt mereu alaturi de tine, nu doar atunci cand isi amintesc!:X
•Stiu ca ii datorez atat de multe, Ca uneori imi schimba viata`n cateva secunde.
•Ea a fost mereu langa mine cand restul m-au lasat
•Si tot ea mi-a aratat care este cel mai bun drum
• mi-ai dat Doamne tot ce`i mai frumos nu se putea • mi-ai dat speranta s`o traiesc si`o traiesc prin ea •
• Peste toate trecem cu capul Sus • Ne avem una pe alta si asta`i mai Presus •
• Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare...
• Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat.
• Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.
•Mi-a fost alaturi zile bune si nopti grele Cand plangeam din despartiri sau barfe rele
nimic nu` este mai bun sh mai Sfant decat 0 prietena cu care poti rade, plange, care stie care este durerea ta sh stie cum s` te c0ns0leze
Am o prietena importanta langa mine care tot timpul` ma sustsine si`mi spune:"capuu` sus, o sa fie binee."
• Peste toate trecem cu capul Sus • Ne avem una pe alta si asta`i mai Presus •
? Vreau sa zambesc, e dimineata. Tre' sa'mi pastrez pofta de viata!?
Spune despre noi orice ai vrea…Nou? ne place aten? ia…? i oricum nu d? m doi bani pe p? rerea ta!