| Ilyncutz a întrebat:

Habar nu am daca asta este categoria potrivita, ma rog,
ce alegeti intre calculator si laptop? exolicati de ce! ce mai buna explicatie primeste fundita! pupici! kiss

Răspuns Câştigător
| haiZI a răspuns:

1. ocupa putin spatiu si e mobil(avand si baterie)
2. e destul de performant
3.laptopul meu ce-l putin face tot ce ii cer si nu m-a dezamagit niciodata pana acum
4.nu se incalzste si chiar daca o face functioneaza perfect chiar si dupa 12 ore fara pauza(laptopul meu cel putin)
pe scurt face tot ce ii cer si nu l-as inlocuii cu un calculator.

4 răspunsuri:
| Maria002 a răspuns:

Laptop, pentru ca pot sa-l iau cu mine oriunde, dar bineinteles nu sa stau ca o disperata pe el ci doar daca e ceva sa-l folosesc.big grin

| Ramona07 a răspuns:

Laptop ca e mai mic si mai usor de transportat. poti sa stai linistita cu el in pat

| unvisalbnegru a răspuns:

Eu aleg calculatorul pentru ca aveam laptop si am varsat un pahar cu apa pe el din greseala si nu mai e bun de nimic da asa daca aveam calc. si se intampla sa vars apa pe el normal ca nu se strica tot big grin.parerea mea. pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce faci cu el. Daca iti trebuie pentru exucrsii, sa mergi cu el la prieteni etc laptop, dar are si niste dezavantaje:bateria tine max 4 ani dupa care trebuie inlocuita nu merge nici in priza! si costa ceva ca sa cumperi una noua, este ff fragil dar acum depinde de tine daca chiar ai nevoie sa mergi cu el pe undeva laptop dar daca doar sa stai in pat cu el nu se meritawinking