Hai la ultimul concurs al anului 2019!

Dragii nostri,

Am pregatit ultimul concursul din acest an. Stim ca va concentrati pe Userul Anului, dar un premiu in plus nu strica niciodata, nu-i asa?

Prietenii nostri de la Fundatia Calea Victoriei ofera castigatorului un loc la un curs din ianuarie, la alegere, in limita locurilor disponibile.

Cursurile sunt:

Atelier de Scriere creativă, din 8 ianuarie

Curs de Desen: creion, cărbune, pastel, din 8 ianuarie

Curs de Fotografie pentru începători, din 8 ianuarie

Introducere în Istoria Religiilor , din 8 ianuarie

Arta de a avea întotdeauna Dreptate, din 9 ianuarie

Curs de iniţiere în pictură, din 9 ianuarie

Atelier de inteligenţă emoţională, din 10 ianuarie

Cum aleg un vin bun? Curs şi degustare, din 10 ianuarie

Cum să îţi îmbunătăţeşti stima de sine?, din 10 ianuarie

Atelier de Actorie, din 13 ianuarie

Atelier de Dicţie şi de vorbire, din 13 ianuarie

Conace şi case boiereşti din România, din 13 ianuarie

Cum să îmi gestionez mai bine banii: Atelier de educaţie financiară, din 13 Ianuarie

Fascinaţia trecutului: Introducere în Arheologie, din 13 ianuarie

Atelier de nutriţie: Cum ne hrănim sănătos?, din 14 Ianuarie

Atelier de Scenaristică – Cum se scrie un film, din 14 ianuarie

Boema nebună din Montmartre şi Montparnasse, din 14 ianuarie

Stil vestimentar masculin: de la garderoba de bază la moda actuală, din 14 Ianuarie

Atelier de Mindfulness pentru adulţi, din 15 ianuarie

Introducere în istoria artei: Antichitate, Renaştere, Modernitate , din 16 Ianuarie

Poveştile ca metafore ale dezvoltării de sine , din 16 ianuarie

Atelier de iniţiere în Arta Parfumeriei, din 18 ianuarie

Curs practic de Machiaj, din 18 ianuarie

Limbajul non-verbal şi vocea în comunicare, din 18 ianuarie

Atelier de Astronomie – Constelaţii, nebuloase, galaxii, din 21 ianuarie

Atelier de Stil vestimentar feminin, din 23 Ianuarie

Bunele maniere şi eticheta în societate, din 23 Ianuarie

Călătorie în Bucureştiul fanariot, din 31 ianuarie

Acestea fiind spuse, pentru a va inscrie la acest concurs postati in comentarii ce tema v-a trezit interesul si ce asteptari aveti de la cursul respectiv, iar noi vom alege castigator cel mai interesant raspuns. Aveti timp pana pe 27 decembrie.

Succes!

12 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Hai la ultimul concurs al anului 2019!"

adică e vorba de "Userul Anului" și să postăm comentarii despre ce (temă?), adică despre cursurile propuse?

| RAY a răspuns:

Buna,pe mine ma intereseaza doua cursuri cel de Introducere în Istoria Religiilor,as fi curios cum a aparut religia si cum sa extins,se cunoaste faptul ca stramosi nostri iti imormantau morti =lucru care ne facea diferiti fata de alte animale, practic asa a aparut ideea ca exista dupa viata asta, si uite asa au aparut alte idei acestei primate, astfel in timp aceste credinte au devenit tot mai complexe, as avea mai multe intrebari de pus, suntem facuti genetic sa credem in Dumnezeu? de ce credem in Dumnezeu? cum va evolua crestinismul?

al doilea curs ar fi Atelier de Astronomie – Constelaţii, nebuloase, galaxii
exista viata in univers? pe ce planeta am putea locui? de ce nu gasim o planeta locuibila? sunt miliarde, deci sansa e prea mare, de ce doar pe pamant exista viata? de ce nu e pe venus?
sunt pasionat de asta de mic

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Trebuie sa frecventam cursul respectiv sau se face online?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ei, dacă aș locui în Bucharest, as alege atelierul de dicție si de vorbire.

| inflicted a răspuns:

Putem participa daca nu suntem din București? Sau sa facem cadou premiul?

| AllieAyl a răspuns:

Daca ar fi sa aleg pentru mine as alege cursul practic de machiaj pentru ca mi-ar placea sa invat tehnicile machiajului, dar atentia mea s-a focusat pe Atelierul de inteligenţă emoţională deoarece inca nu stim cum sa gestionam emotiile, trairile, relatiile cu cei din jur. Scoala nu ne invata aceste lucruri, de aceea cand trecem prin perioade grele ajungem sa ne gandim in sinea noastra < Nu are rost sa mai traiesc> Din cauza ca nu ne cunoastem personalitatea, emotiile ajungem sa facem lucruri necugetate in viata, unii chiar recurgand la sinucidere din cauza unor note, a bullying-ului sau a unor situatii neasteptate. Daca voi castiga acest concurs mi-ar placea sa-l donez utilizatorului Anna8812 pentru ca discutiile pe care le-am avut cu ea m-a facut sa realizez ce mare nevoie avem noi oamenii de educatie emotionala. Am gasit intrebarea ei despre sinucidere si i-am scris in privat. Din motivele personale nu mi-a spus de ce. Nu stiu daca intrebarea ei a fost serioasa sau gluma, dar chiar vreau sa ofer acest curs cuiva care are nevoie si i-ar prinde bine niste sfaturi.

| TPU.ro explică (pentru sierra1):

Mesajul concursului este destul de clar! El nu a fost modificat. Daca ai nelamuriri, oricand imi poti scrie in privat. Asadar, sa lasam membrii sa se inscrie la concurs fara a mai interveni pe laga subiect! Multumesc.

| sierra1 a răspuns (pentru TPU.ro):

"Mesajul concursului este destul de clar!"

da, acum este și prin urmare nu mai am nelămuriri.
Și nici intervenția nu a fost pe lângă subiect.
Numai bine

| Joker400400 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si eu la fel happy

| SG1995 a răspuns:

Aș opta pentru cursul de introducere în istoria religiilor? De ce?
Pentru că trebuie să mărturesc onest că acest site prin intermediu userilor cu care am făcut contact mi-am schimbat multe sistemul de credințe și modul cum percep lumea din jur.
Am intrat pe acest site în 2012 când aveam 17 ani sub pseudonimul Anonim304, de atunci am schimbat o grămadă de conturi și am trecut prin tot atâtea stări religioase.
Când am intrat prima oară pe site eram interesat de satanismul spiritual, de tot ce înseamnă ocultism și filosofie a supranaturalului, astăzi mă definesc ca panteist agnostic, dar la fel de bine pot fi numit și ateu, deși nu e mare diferență.
Nu cred într-o conștiință supremă, superioară, mai ales una care ar fi interesantă de o specie micuță ca a noastră, numai cred nici în viața după moarte, pentru am înțeles relația dintre creier și psihic și ce rol important joacă neuroni în această ecuație, dar mereu m-a pasionat religia sau mai bine zis filosofia religioasă nu ideologia religioasă.
În consecință aș dori să iau parte la concursul din opt Ianuarie pentru Introducerea în istoria religiilor ca să înțeleg mai profund cum a apărut religia, de ce a apărut, cum s-a dezvoltat ideea de divinitate, ce paralele pot fi pot fi făcute între religii, ci mai important ce concluzii să tragem cu privire la anumite filosofii și ideologi religioase.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba eu va tot visez (adica am cosmaruri) ca faceti site-ul cu monthly subscribtion, v-ati gandit la asa ceva?

| GigiMenta a răspuns:

Cursul de fotografie pentru incepatori cu siguranta!

Fotografia imortalizeaza uneori ce cuvintele nu pot exprima!
Imi place fotografia, imi place sa fotografiez tot ce prind, sa curpind emotiile intr-o fotografie, sa pstrez memoriile unor evenimente.