Voteaza-ti preferatul si ajuta-l sa ajunga Userul Anului 2019! Nu uita nici de Premiul Surpriza!

Am trecut de etapa nominalizarii si verificarii si dam drumul etapei de votare pana pe 6 ianuarie ora 23.59. Puteti vota din contul vostru de la sectiunea Alege Userul Anului. Alegeti-l pe cel pe care il considerati cel mai potrivit pentru titlul de Userul Anului, cel pe care l-ati vazut cel mai implicat si devotat scopului comunitatii: acela de a ajuta membrii.

Ce trebuie sa stiti:

– puteti vota doar daca aveti cel putin 50 de raspunsuri si 15 zile pe site. Altfel, sectiunea apare in cont cu urmatorul mesaj: “Ne pare rau, dar inca nu poti vota pentru alegerea utilizatorului anului. Ai nevoie de 50 de raspunsuri validate si 15 zile de la crearea contului. Daca atingi numarul de raspunsuri pana pe 6 ianuarie, vei putea vota si tu.”

– fiecare utilizator eligibil poate vota o singura data, un singur utilizator din lista

– votul este secret

– numele utilizatorilor din sectiunea de votare sunt afisate aleatoriu, in alta ordine la fiecare logare

– valorile punctelor acordate votului unui utilizator:

pana in 100 de raspunsuri – 1 vot = 1 punct

100 – 500 de raspunsuri – 1 vot = 3 puncte

500 – 1000 de raspunsuri – 1 vot = 5 puncte

peste 1000 de raspunsuri -1 vot = 10 puncte

* un expert primeste un bonus de 10 puncte la vot.

Acum dam drumul si concursului pentru Premiul Surpriza. Raspundeti cu numele utilizatorului care credeti ca va iesi Userul Anului, cat si punctajul cu care credeti ca va castiga. Daca ati nimerit exact puteti castiga Premiul Surpriza pus la bataie de noi! Altfel se va lua în considerare cel mai apropiat punctaj daca sunt mai multi useri care au ghicit numele, dar nu si punctele. În cazul în care vor fi mai mulți useri cu aceleași nume și punctaje se va ține cont de activitatea sa din comunitate (răspunsuri premiate de noi, fundele primite, vechimea în comunitate).

Succes tuturor!

Am revenit: Userul Anului 2019 este sadrian, iar cel mai activ user nou este Bizon95. Premiul Surpriza este castigat de ChiftelutaCrocanta2

128 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Frate ce frumos, mă faceți să plâng laughing))

| Adry05 a răspuns:

Pentru campania mea electorală ofer în loc de saci de făină și zahăr bucket-uri KFC
votați PNA (Partidul Național Adry) - Mulțumim pentru finanțarea partidului @Ju7t

| RAY a răspuns (pentru Adry05):

Dar si tu meriti felicitari

| Adry05 a răspuns:

Am văzut acum un răspuns de la el în care zicea „eu nu pup, eu îmbrățisez și strâng de gât", ooook...

| RAY a răspuns (pentru Adry05):

Pai asta au facut ei mereu

| RAY a răspuns (pentru Adry05):

Mi-a dat stop ignore sadrin ca sa faca spam aiurea la ras mele apoi iar ignor, se crede dz, cica imi cere scotoleala de ce pun intrebari pe TPU, omul asta se crede stalin

| Ronnix a răspuns:

Succes tuturor!

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Sunt asa de multi "catindati" ca, daca e sa-i analizezi putin, iti trebuie o luna.
Am reusit sa ma uit peste raspunsurile a vreo sase dintre ei si ma intreb cum au ajuns in lista cu propuneri.
Raspunsuri laconice, date ca sa iasa la numar, cu greseli de scriere sau de exprimare...
Ma simt ca la alegerile din noiembrie: ce sa alegi intre un mut si o proasta?

| M4RK a răspuns:

Adry

Bula
| Bula a răspuns:

Eu zic ca va castiga darrio2007 cu 87 voturi.

| RAY a răspuns:

Mam grabit sa raspund, o sa mai ma gandesc

| Dalmore a răspuns (pentru RAY):

Eu am văzut numai răspunsuri date la mișto din partea lui.

| RAY a răspuns (pentru Dalmore):

Conteaza ca a raspuns, asta conteaza, omul a stat de pe 9 ianuarie zilnic pe site, sunt 11 luni si 24 de zile, a raspuns la orice intrebare pusa, un site functioneaza pe trafic, pe cati vizitatori ai, cat stau aia pe site, asa vin bani, daca ar fi vorba de calitate as merge pe Mosotti, e user nou si nu se putea nominaliza

| Adry05 a răspuns (pentru RAY):

Eu am aproape 10 ani de cand am contul, dar ok laughing)

| Dalmore a răspuns (pentru RAY):

"Mult" nu înseamnă și calitativ. Nu am văzut multe răspunsuri corecte din partea lui, doar batjocură, dar având în vedere cine a câștigat anul trecut rolling on the floor are multe șanse și el. Andreeush nu înțeleg ce caută acolo, nu am văzut sa dea vreun răspuns complex sau mai lung de 2 rânduri vreodată. Pe restul nu prea i-am văzut. Pe darrio ăla cred că l-am blocat că numai aiurea răspundea.

| RAY a răspuns (pentru Adry05):

Tu in 10 ani ai 28 de mii de raspunsuri, el in doar 11 luni 15 mii de raspunsuri, depinde pe ce punem valoare ADRY

| RAY a răspuns (pentru Dalmore):

Si ea are multe raspunsuri, esti invidioasa laughing

| Adry05 a răspuns (pentru RAY):

Pentru ca am avut destule perioade cand n-am intrat mult din lipsa de timp si perioade cand intram zilnic luni de zile si raspundeam la zeci de intrebari intr-o zi. Si cum a zis si Dalmore, rar am vazut raspunsuri bune venind de la el. Singurii care chiar merita nominalizare de acolo sunt Corbulalbrosu, NLS si Nietzsche

| Dalmore a răspuns (pentru RAY):

Nu sunt, pentru că ea chiar mi se pare că a dat răspunsuri utile. Sper să câștige.

| RAY a răspuns (pentru Adry05):

Si eu la fel anul asta, am intrat mult mai rar,doar luna asta mai mult,repet meriti felicitari,si eu ma gandesc pe cine sa votez acum, calitate vs cantitate, nu-mi place ca ignora usor, ma ignorat fara motiv, frate ai o varsta nu poti fii asa hipersensibil, esti trecut prin viata

| Adry05 a răspuns (pentru Dalmore):

Te puuuuup

| RAY a răspuns (pentru Dalmore):

A dat in masura cunostintelor ei,stii cum e, fiecare percepe diferit ce e calitate sau nu, nici eu nu am dat mereu raspunsuri de calitate, sper ca nu te superi pe mine, stii de gluma, am destui dusmani

| Adry05 a răspuns (pentru RAY):

Multumesc happy

| RAY a răspuns (pentru Adry05):

Cam lesbian compliment

| anonim_4396 a răspuns (pentru Adry05):

Si pentru ca sadrian raspunde la intrevarile fara raspuns din 2009 ca sa primeasca punctelaughing

| Dalmore a răspuns (pentru Adry05):

Puuuupic, eu și never cred că o să fim mai dezamăgiți decât tine dacă nu câștigi rolling on the floor.

| Adry05 a răspuns (pentru Dalmore):

Câât de drăguț, dooaaamne :3

| danut a răspuns (pentru Adry05):

Vechimea nu e un criteriu, uite: "Ajută oamenii din 12 Mai 2009", mai sunt si altii. Oricum succes.

| Adry05 a răspuns (pentru danut):

Știu, dar a zis Ray număru de luni și zile de când e omu aici de parcă ar fi fost wow că are 11 luni pe site, de aia am spus că dacă e s-o luăm așa eu am 10 ani laughing. Și să fii pe un site de atâta timp totuși eu zic că înseamnă ceva.
Mulțumesc, Crăciun fericit să ai!

| RAY a răspuns (pentru Adry05):

Dar nici sa ai mii de raspunsuri aiurea nu e ceva de laudat, am observat chiar acum aroganta la sadrin, se crede barosan observ, are 800 de fundite din 15 mii de raspunsuri date, de multe ori raspunsuri aiurea, date la misto

| Adry05 a răspuns (pentru RAY):

E bine că ai ajuns să ne dai dreptate mie și lu @Dalmore laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Tu de ce nu esti pe lista? Le-ai zis ceva urat?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Am concurat de doua ori, totul are o limita, asa si Germania de doua ori e destul, am cerut eu sa nu particip

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Ok

| RAY a răspuns:

Nu chiar, in primi ani 4 ani eram mai mult la religie,apoi am raspuns si la alte categori,chiar as fi curios cate raspunsuri am la religie,scopul scuza mijloacele cateodata,am dat raspunsuri poate in graba doar sa fac puncte, e trecutul, nu il poti schimba e usor sa critici, judeci, cel mai greu e sa te auto critici atunci
te-ai maturizat cu adevarat, am invatat din trecut, asta e important

| RAY a răspuns:

| DorelExpertu eram ipocrit daca negam asta, mai ales ca mi-ai prezentat si dovezi clare, sper ca de anul viitor sa dau raspunsuri de calitate in limita timpului care il voi avea, sarbatori fericire

| RAY a răspuns:

Eu cred ca sadrian46 cu 160 de puncte

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Unde e pe site secțiunea - ALege Userul Anului -, că nu o găsesc?

| Fatamuntilor a răspuns (pentru sadrian46):

Nici eu nu o gasesc!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Flores de Mayo

| Drimmero a răspuns:

Sa-i dam lui Adry o sansa, zic

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Sadrian46 - 70 de puncte.

Dan Negru... unde esti tu acum sa dai din maini pe aici.

| Mosotti a răspuns:

Sadrian46, el cred ca va castiga.

Pentru mine nu conteaza ca cineva doar raspunde RAY, ma intereseaza si ce raspunde, aia conteaza cel mai mult. Si mai bine 20 raspunsuri bune decat 150 aiurea. Daca sunt 150 si bune, e si mai bine. Punctajul nu stiu cam cat va lua, zic asa estimativ cam minim 500 de puncte, gandind ca ia pe vot 5 puncte.

Aia cu userii cu acelasi nume nu prea am inteles-o, daca e numele real da, insa nu stiu daca merge ca doi useri sa aiba aici acelasi username.

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

In clasament urci doar daca ai multe raspunsuri,nu are importanta calitatea lor,asta asa ca informatie, repet depinde pe ce pui valoare, si eu recunosc ca anul trecut am dat multe raspunsuri pentru puncte, pai daca doar asa urci in clasament, asta faci, te ambitioneaza asta

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Mda, nu stiu, eu credeam ca, conteaza voturile, adica daca unul are 50 raspunsuri si are 100 voturi, dar altul are 70 raspunsuri dar are 80 voturi, ar castiga primul, ca asa, s-ar desemna userul anului automat dupa nr de raspunsuri, si nu s-ar mai vota.

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

Nu ma refer la concurs si la clasamentul per general mann

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Aaa, da, aia este altceva, eu am zis de concurs.

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

La concurs conteaza fiecare vot, iar uni useri au mai multe conturi clona e senior, am cunoscut eu niste useri

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Daca e asa de important pentru ei sa fie userul anului, ce sa spun.

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

Uite un exemplu Fatamuntilor imi reprosa anul trecut ca dau multe raspunsuri multe, culmea a nominaliat anul asta un user care da raspunsuri multe, vezi cum e omul, nu o judec, asa ca chestie

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Da, depinde, pentru pentru tine avea antipatie, pentru ala nu, de fapt aia cu multe rasp era un motiv sa se ia de tine, sau poate raspunsurile tale nu-i placeau, dar ale aluia da. Una din ele. Normal ca nu e de judecat, dar zic si eu tot ca si chestie.

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

Dublu standard man, daca nici astia in varsta nu au ajuns maturi ce sa spui de tinerea generatie, sunt imaturi, batrani =înțelepciune parca

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Pai nu conteaza varsta, conteaza experienta si ce are omul prin cap. Unii de ex au avut 30 relatii si habar nu au cu ce se mananca, multe femei mor la 85 ani cu chestia "barbatii e porci.", habar nu au ce se intampla si de ce, iar altii la 25 ani stiu cu ce se mananca, le merge mintea chiar daca au avut doar una sau chiar deloc relatii. E relativ, poti fi de 70 ani si neintelept si imatur, poti avea 30 si sa fi f intelept si matur, calitatea conteaza, deci depinde de om, normal ca si unu de 70 poate fi f intelept si matur, iar unu de 30 nu.

Adica unu baga TV in priza 50 ani si merge, si habar nu are de ce merge si cum, altul nici nu-l baga si stie cum merge, ca, cunoaste principiul, a studiat, s-a documentat, a invatat.
In ce sens dublu standard?

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

Nu sa comportat si cu acel user ca si cu mine

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Pai da, cine stie, fiecare are antipatii, simpatii, i-au placut mai mult raspunsurile aluia, aia este.

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

Nu ai inteles ideea

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Pai explica ca sa inteleg.

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

Faptul ca nu judeca lucrurile impartial in cazul a doua persoane

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Mda, de fapt nu trebuia sa zica nimic si gata, nu conta ca ii placeau sau nu postarile, deci nu sa zica de tine doar, la asta te referi, si doar sa nu le citeasca sau sa nu raspunda si atat.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Mosotti):

Intru totul de acord. Calitatea trebuie sa primeze.

| Mosotti a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Pai normal! Ce rost are premiu pentru ceva inutil la o adica. E ca si cum ai premia unu care canta fals si apare des la TV, premiezi unu care canta de 2 ori pe an la vreun concurs si e super. Dar cum am zis, daca apare mereu si canta si bine, normal e ca e ala primul.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Mosotti):

Ce zici tu e corect, buba e ca in mai toate domeniile standardele de calitate se tot duc in jos de vreo citiva ani buni incoace...

| Mosotti a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Normal, se urmareste haosul, sa fie omu cat mai prost ca sa fie manipulat mai bine, e directiva de suuus de tot mondiala, de aia in multe tari totul se degradeaza, nu mai merge capitalismul ca nu mai are piete de defacere si atunci trebuie sa ne batem intre noi, sa devieze atentia de la trai la altele, conflicte de tot felul ca sa zicem ca alea-s cauza vietii noastre tampite. NU intamplator libertinajul a tot urcat dealungul zecilor de ani. Daca de ex la noi am avea invatamant bun, am produce si noi, am face, devenim concurenti UE si altora, nu convine, si tot asa. In nici un caz nu s-a gandit nimeni la binele omului cum pare. Nici aia cu homo, les si trans, au ajuns politicienii sa se foloseasca de trans sa-si faca campanie, i-au adus in parlament sa zica aia si aia, si ca ei ca politicieni o sa le apere lor drepturile daca ies. Unde ai vazut asta inainte cand mai mergea economia mondiala? Si pana acum s-au respectat drepturile lor in afara, deci nu are sens ce e acum, in SUA si Franta deja s-a intamplat asta cu campania. Eu ma bucur ca e asa, ca am pledat pentru drepturile lor, dar nu s-au gandit aia la ei.

Asa ca de aia calitatea scade si tot scade, asa se doreste. Tu crezi ca daca nu se dorea ca, copiii sa stea pe net aiurea, mai stateau? Pai nu mai aparea FB si altele, iti zic eu. Se promoveaza prosteala, panarama. Sa nu zici ca zukerberg ala ar fi facut de capu lui, ca nu e deloc asa. NU scadeau preturile la SMS si la altele sau erau pe limita mai mica, deci nu mai bla bla bla toata ziua in loc sa inveti ceva bun.
Nu mai apareau tot felul de shootere (Care mai instiga si la violenta subtil asa pentru un eventual razboi din care sa mai castige unii) ci apareau multe jocuri adventure cu obiecte gen seria escape games, asa ca ai inteles.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Mosotti):

Sa stii ca noi totusi producem destul de mult, chiar daca nu mai exista intreprinderi si combinate ca in povesti. Buba e ca guvernele au fost mereu efectiv incapabile sa sprijine productia pentru a face fata la extern. Uite, de exemplu lactatele din Germania sau Franta care de multe ori sunt vindute la preturi similare sau mai mici cu cele de la noi. Crezi ca vind aia in pierdere doar ca sa ii ingroape pe ai nostri sau ai nostri vind cu adaos de 300%? Nici una, nici alta, insa in Germania si Franta guvernele lor sprijina puternic agricultura prin subventii, scutiri de taxe, si alte alea. La noi? Scutesc jegosii astia bor-ul de taxe! P.S. Legat de net, ai si nu prea ai dreptate. Netul ofera posibilitati extraordinare de dezvoltare personala si profesionala plus sanse de a face bani. Legal, moral, serios, nu ma refer la chestii nebuloase. Doar ca aici ne intoarcem la partea cu educatia... astia mici ai nostri - si sistemul de invatamint, plus majoritatea parintilor - nu sunt in stare sa ii indrume in directia care trebuie.

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

Parerea mea,nu se promoveaza gandirea critica, analitica, se promoveaza a fii papagal, sa nu te gandesti cu mintea ta, de mic asa te invata parinti, societatea, sistemul educational

| Mosotti a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Mda, si eu am zis ca pe net e bine sa stam ca-s multe bune, dar aia mici stau doar de prosteala, la asta ma refer.

Si revenind la subiect, ala care raspunde mai de doamne ajuta, ala e okey chiar daca raspunde mai rar. Insa si chestia asta e putin subiectiva adica sa vezi care are raspunsuri cele mai de calitate.

| Fatamuntilor a răspuns:

Cica,,poti vota pana la 6 ianuarie!
DAR a DISPARUT locul unde poti vota inca de pe ianuarie!

| TPU.ro explică (pentru Fatamuntilor):

Buna,

Investigam sa vedem ce s-a intamplat si daca procesul de votare s-a oprit, il vom prelungi.
Multumim!

| Fatamuntilor a răspuns (pentru TPU.ro):

S-a oprit pe 3- 4 ianuaria.CREDEAM ca deja s-a ales Userul pentru cei care au apucat sa voteze!

| TPU.ro explică (pentru Fatamuntilor):

Am verificat si am observat ca s-a oprit pe 31 decembrie. Am fi putut desemna in baza celor venite pana atunci, dar am zis sa dam ocazia sa voteze si celor care nu au apucat, mai ales ca am precizat ca votarea va dura mai mult. Imi pare rau pentru aceasta situatie!

| OldSoul a răspuns:

Corbulalbrosu - scor 298

| SG1995 a răspuns:

L-am votat pe minrest ca și anul trecut.

| alina2k18 a răspuns:

Votez pe Sefu' nostru corbulalbrosuwinking

| siriusblack98 a răspuns:

Eu zic ca va castiga Adry05 cu 350-450 de puncte.

| Furnicuta000 a răspuns:

Mi se pare tare ca scrie ca votul e secret dar voi scrieti in comentarii laughing

| RAY a răspuns (pentru Furnicuta000):

E un concurs, ghici ce user iasa castigator si cate voturi va lua, daca ai ghicit iei acel premiu

| Furnicuta000 a răspuns (pentru RAY):

Pai daca nu citesc tot laughing

| Furnicuta000 a răspuns:

Eu zic sadrian46 cu 100 puncte
Desi e greu de ghicit...

| Panamax a răspuns:

Mada0611.
Este de mult pe site si are raspunsuri ok, mult mai bune si mai la obiect decat alti useri ilustri.

| danutzu96 a răspuns:

Eu l-as vota pe Ioandelasal, dar nu e in lista sad. Asa ca Corbulalbrosu laughing

| danutzu96 a răspuns:

Pariez pe Adry05 cu 450 de puncte laughing

| Dalmore a răspuns:

Foarte ciudate persoanele de pe listă, în afară de Adry. sad

| RAY a răspuns (pentru Dalmore):

RoCkKiD,NLS,NietzscheFrumosSiDesteptSunt nu sunt persoane ciudate, chiar dau raspunsuri bune, de calitate

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Dalmore):

Chiar ca, numa' ciudatz! tongue

| Dalmore a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

De tine nu mai zic.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Dalmore):

De bine sau de rau? tongue

| Dalmore a răspuns:

Un cont de 20 de răspunsuri... Și eu care credeam că o să faci un mare reveal și o să aflu că de fapt eu sunt RAY sau vreun cont important de pe aici. Mă hărțuiești de câteva zile pentru că ți-am dat ignor și pentru că un cont de 20 de răspunsuri te-a făcut virgin laughing))))). Realizezi cât de penibil sună?

Stilul tău de hărțuială îmi aduce aminte de Morbid, dar parcă nici ăla nu mi se pare atât de josnic.

Sunt rea pentru că te ignor? Să-mi zică mie cineva că ăsta e om normal la cap. Și ultimele comentarii nici nu le-am pus.

Așa cauți tu împăcare?

acum 11 ore | Jus7t a răspuns:
Dalmore...retardato, tu ești atât de analfabetă funcțional încât îți cumperi otravă de șobolani în loc de parfum.
Uite la ea, în loc să mergi la medic să te tratezi pe ce dai tu banii.

acum 11 ore | Jus7t a răspuns:
Păcat că nu se pune și o "secție" de votare pe site pentru cea mai proastă femeie, sunt sigur că dacă exista Dalmore1996 avea sărbători mult mai frumoase acum, nu cred că nu lăsa inima pe cineva să nu o voteze.
Of Dalmore, îmi pare rău, poate anul viitor.
Sper că până la anul Spiritul Crăciunului să îți lumineze inimioara și creierașul și în felul ăsta să scapi și tu de analfabetism funcțional.

în 25 Decembrie | Jus7t a răspuns:
E și dalmore pe discord?
Păsărica aia de dalmore care mă dușmănește pe aici.
Nici măcar "Crăciun fericit" nu mi-a spus.

acum 22 ore | Jus7t a răspuns:
@Dalmore1996
Ciudat că te consideri sănătoasă.

| BlackRose03 a răspuns:

CookieDog

| Yurisa a răspuns:

Pot sa ma votez pe mine?