| LoveeMakeup9 a întrebat:

Hei happy
Am primit de ziua mea de la o matusa niste cosmetice si printre ele se numara si un "rimel transparent" pentru fixarea genelor si a sprancenelor.(essence lash & brow gel mascara).
Vreau sa stiu exact cum se foloseste si la gene si la sprancene.La gene ma dau dupa ce am aplicat rimelul? La sprancene prim data dau cu kit-ul de sptancene si apop cu asta?
Mesri anticipat :* Dau fundita

Răspuns Câştigător
| SaschaM a răspuns:

Pentru gene, te dai in loc de rimelul colorat cand vrei un look mai natural si la sprancene te dai dupa ce ai folosit kit-ul de sprancene pentru ca scopul acestui gel este sa fixeze culoarea. Ca sa nu murdaresti tot produsul, dupa ce te-ai dat pe sprancene, stergi periuta pe un servetel.

1 răspuns:
| BalonnasheDeSapun a răspuns:

Am si eu rimel transparent si logic nu te dai dupa ce ai aplicat rimelul, pentru ca este rimel transparent, are efect de rimeel dar nu se intinde. La sprancene daca o sa te dai cu gel dupa ce dai cu chit o sa se murdareascam pensula, deci dai inainte funda