| imyu a întrebat:

Vreau si eu sa stiu daca iti pot cadea/degrada genele de la rimel? Eu am folosit Lash Explosion mascara de la Oriflame si Volum' Express Mascara de la Maybeline New York, adica niste firme bune si am impresia ca mi s-au suptiat. Oare mi se pare sau chiar rimelul degradeaza genele? Tin sa precizez ca am prietene care folosesc rimel aproape in fiecare zi si nu au nici o problema.
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| madducu a răspuns:

Da,e adevarat.Mie imi cad vreo 2-3 gene de fiecare data cand ma demachiez.Am inceput sa aplic ulei de ricin in fiecare seara si acum, in locul unde au cazut, cresc altele.Deci am rezolvat problemahappy
Dar incerc sa ma dau cat mai rar cu rimel.

1 răspuns:
| DydMania a răspuns:

E adevarat ca rimelul folosit in exces poate dauna, dar daca simti ca e ceva in neregula atunci nu il mai folosi pentru o perioada... poate prietenele tale nu vor sa arate ca sunt afectate de rimel...eu te-as sfatui sa nu mai folosesti rimelul pentru putin timp si o sa vezi ca genele tale isi vor reveni