| Mrr2000 a întrebat:

Maine merg la primul antrenament de volei si am super mari emotii. Nu ma pricep ff bine la volei, dar tocmai de aia ma duc, sa invat. Ideea e ca la volei sunt niste tipe cu care m-am certat destul de rau acum aprox 5 luni si ma gandesc ca poate n-o sa-mi paseze mingea, o sa rada de mine, etc. Ce sa fac daca se intampla asta?

Răspuns Câştigător
| Olga12 a răspuns:

Nu e o problemă, am avut și eu așa situație doar că la dansuri m-am certat cu fetele dar cînd am trecut în grupa lor tuturor le era indiferent cu unele am început să prietenesc. Adică găsește moduri de a le răspunde înapoi cu fraze inteligente ca alții sa râdă pe seama lor sau pur și simplu să glumești pe seama lor. Antrenorul de volei va observa ce se intampla și va interveni ca să rezolve problema. Apropo de la început vor face glume pe seama ta dar după un timp situația se va calma. În viața fiecărui apar situații de genul, oricum va trebui să treci de asta ca să știi cum să te comporți pe viitor, în caz că vei mai fi în așa situații.