| NoImage11 a întrebat:

Deci acum vreo 3 luni, m-am imprietenit cu o fata (nu dau nume). Ne-am certat de multe ori din motive super stupide. Dar eu chiar cred ca a fost vina ei si sunt destul de sigura ca si voi ati zice la fel. Acum vreo 2 saptamani, s-a luat de mine ca am stilou cu Minnie Mouse si ca suntem la liceu, ca cica sa ma maturizez. I-am explicat clar ca e primul pe care l-am gasit si l-am luat, nimic special. Dupa a zis "ma rog, pa". Si m-a blocat.
Ideea e ca ieri a inceput scoala si nu prea am interactionat, dar azi a facut niste faze foarte nasoale. Prima data, voiam sa ajung in banca fiindca tocmai se sunase de intrare si am trecut pe langa a ei (stam destul de aproape) si a facut o fata de parca se abtinea sa nu rada, iar cand am ajuns in banca a inceput sa rada.
A doua oara, la sport. O prietena foarte nesuferita de-a ei mi-a dat o palma si apoi voiam sa merg mai in fata sa-mi vad de treaba mea, dar ea mi-a blocat oarecum calea cu mana si recunosc, cand i-am dat mana la o parte am strans-o un pic, dar nu cat sa-i fac nu-stiu-ce cicatrice. Apoi, s-a dus sa ma spuna doamnei ca in clasa a 3-a ca am ciupit-o rau... Ma enerveaza super rau.
Stiu ca in cazuri de genul ignoranta doare mai tare decat orice dar sunt genul de persoana care se enerveaza repede si o cunosc, nu se lasa asa usor.
Ce ar trebui sa-i fac sau spun?

Răspuns Câştigător
| galaxygirl13 a răspuns:

Las-o in legea ei.Cu cat i dai mai mare importanta cu atat ea se va razbuna. Daca i arati nepasare o sa te ignore si o sa pari tu smechera.Secretul e sa nu fi ofensata, prefa-te ca nu conteaza.Doar copii mici se razbuna.

5 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Motivul ei nu a fost acel stilou, ci foarte probabil altceva ce i`ai facut tu in trecut, sau ce ai spus despre ea, lucru pe care doar tu il poti sti. Vorbeste cu ea despre asta si las`o fara par daca nu se cuminteste, altfel isi vor bate joc de tine mereu.

| NoImage11 explică (pentru WaterDrop):

Asa e...
De fapt, s-ar putea sa fie si acel stilou. A spus ca personalitatile noastre nu sunt compatibile ca ea e mai matura si mai putin increzuta, dar da. Sunt si alte chestii mai nasoale pe care mi le-a facut in trecut, dar nu vreau sa-mi stric vibe-ul sa le spun happy

| galaxygirl13 a răspuns (pentru WaterDrop):

" Las-o fara par "?
Ce indemn e asta pentru un copil?

| WaterDrop a răspuns (pentru galaxygirl13):

Unul care il va ajuta sa nu se lase calcat in picioare fara sa faca nimic, ceea ce de fapt se si intampla la ora actuala.Ii lasati pe altii sa`si bata joc de voi, sa va injoseasca, sa va dezvolte complexe, gratuit, apoi umpleti randurile pe la cabinetele psihologice.