| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU :*
Deci... am 14 ani si 1.61cm. Eu din vara si pana acum nu am crescut nici un cm, adica la inceputu' anului ne-a masurat si ori au aia ala stricat ori nu m-am mai inaltat eu. Acuma nu stiu cat am, insa parca vad ca restul se inalta si eu raman la fel laughing, bine inteles nu imi fac griji ca voi ramane asa. Insa azi m-am dus la antrenament la volei ca nu aveam ce face si mi se pare chiar tare, plus ca ma pricep. Intrebarea este, in cat timp(ca am auzit ca la volei te inalti) voi creste si cu cat daca se poate. Adica la 3 luni de antrenament voi avea aprox...
Eu sper sa nu cresc prea mult, consider ca pana in 1.73 este de ajuns si pentru ca am 14 ani nu prea vreau sa grabesc procesu.
Deci eu sper sa nu cresc atata timp cat fac volei (Sau ma rog, sa cresc mai putin). Voi ce credeti? (P. S: dau fundita) happy

5 răspunsuri:
| kattya96 a răspuns:

laughing Nu sunt pitica, cea mai inalta fata din clasa are 1. 70 si eu ajung pana la fruntea ei adica eu as fi cam a 3a sau a2a la inaltime din cls. Insa intrebarea mea era daca ma inalt mult la volei.

| LolaKissTheGirl a răspuns:

Salut, Kattya! Sunt sigura ca pana la 18 ani o sa ai intre 1. 65-1. 68 cm sau poate chiar o sa ai si mai mult numai de corpul tau depinde. Fiecare are alt ritm de dezvoltare, asteapta, nu te panica de-acum!

| Irinna a răspuns:

Ai doar 14 ani.pana la 18 ani te vei nalta.
Acum depinde daca vei avea 1, 73. daca si parintii tai sunt inalti vei ajunge la inaltimea aceea.

| PitikAstaTeUbeste a răspuns:

Pai eu cred ca esti pitika pentru varsta ta.adika eu am 14 ani si 1.70.si nu cred ca te inalti daca faci volei(adica nu am auzit asa ceva). de la baschet si inot te inalti. oricum succes la inaltare:*

| blatuc a răspuns:

O sa fi o "prajina " frumoasa