| replubic9815 a întrebat:

Spuneti-mi si mie ce sa fac ca sa fac muschi... ( in casa ). ce exercitii. cate flotari, cate genoflexiuni, cate abdomene. etc
( Am 14 ani ) Fundita

Răspuns Câştigător
| onFire a răspuns:

Salut.
Incearca sa faci mai usor si dupa din ce in ce mai greu.
De ex:
Fa abdomene cam 30 pe zi (peste 1 sap mai pui 20)
Flotari 20 pe zi.
genoflexiuni cam 40 pe zi.
si sa alergi cam 30 minute pe zi.
Funda happy?

3 răspunsuri:
| ddanaraluca a răspuns:

Fa abdomene, flotari, genoflexiuni..ai putea face si exercitii pentru mobilitate te vor ajuta..foarte mult si sa ai mobilitate
http://healthy.kudika.ro/......ecati.html

http://healthy.kudika.ro/......uceti.html

succes;)

| Cosmin86 a răspuns (pentru onFire):

Pe zi? tu stii ca muschii cresc in perioada de odihna, NU cand ii lucrezi. Daca faci zilnic o sa ai progrese mediocre, iar pentru muschi trebuie sa maresti greutatea, NU numarul de repetari

| Cosmin86 a răspuns:

Acasa nu o sa faci niciodata muschi, doar o sa-i tonifici putin.

Pentru muschi trebuie sa ai 4-5 mese pe zi bogate in proteine + un program ca lumea la sala + suplimente, asa o sa ai rezultate la 2-3 luni si in cativa ani o sa ai muschi, cu flotari si abdomene acasa ( mai ales daca le faci si zilnic, ceea ce e o aberatie ) o sa ai rezultate foarte slabe.