| ionutcatalin918 a întrebat:

puteti sa imi spuneti cum pot sa fac exercitiile acasa ca nu stiu cum sa incep, adica cate seri sa fac la: abdomene,flotari,genoflexiuni, si la ridicari cu gantera.
P.S : Sunt cam slab si am auzit de la mai multi ca aia slabi fac muschi mai repede si vreau sa stiu daca fac exercitii acasa in cat timp o sa se vada ceva muschi. Oricum o sa ma duc si la sala.

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Du-te direct la sala, acasa nu faci muschi, astea sunt aberatii de copii mici.

Si nu zici nimic de alimentatie, aia conteaza cel mai mult ( mult mai mult decat antrenamentul )... ai 4-5 mese pe zi, PROTEINE si carbohidrati le fiecare masa?

| Jipa95 a răspuns:

Iti recomand sa incepi cu genoflexiuni-30, la fel si gantere, 20-30 flotari, si vreo 15 abdomene. Acum tu fixeaza-ti un program al tau cand faci exercitiile astea nu fa cand iti vine tie chef indicat ar fi de dimineata cand te trezesti, la pranz, si seara, iar in timpul antrenamentului cand ai obosit ia o gura de lapte ajuta foarte multwinking Bft

| Diabl0 a răspuns:

Ce nu sti sa incepi ma baiatule? Ai incercat sa incepi?

Acasa poti face tractiuni spate, biceps, triceps, ridicari greutati, abdomene si altele.

Daca esti slab o sa creasca muschii si mai greu, nu te lua dupa toti "cunoscatorii" care au 10 sedinte de sala!