| ansei a întrebat:

Sunt in clasa a 8a si saptamana viitoare am examen. Stiti ca saptamana asta noi am avut vacanta, dar pe noi ne-a chemat in fiecare zi la scoala ca sa facem pregatire. Eu sunt cea mai buna din clasa si chiar nu-mi fac griji pentru examene, mai ales ca eu vreau la stiinte sociale si acolo nu se intra atat de greu. (Media cea mai mica la mine in oras a fost 7.40). Pe langa repetatul teoriei la compuneri si formule la mate, credeti ca ar mai fi nevoie sa lucrez? La romana sunt olimpica si la mate am facut pregatire de la inceputul anului.

2 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Antrenamentul e secretul. Bafta la examene!

| Violleta2022 a răspuns:

Chiar este vital sa lucrezi, pentru ca matematica nu se invata paagaliceste, ci cu creionul pe hartie, punand in aplicatie teoremele si regulile invatate.
Nu-ti strica sa iei nota mare ca sa intri la ce liceu vrei, sa nu ai vreo surpiza si sa te blochezi la examen, ca nu faci punctajul necesar si ajungi unde mai raman locuri, la liceele nu tocmai din cele bune.