| Zarzarica96 a întrebat:

Sunt clasa a 8a, iar săptămână viitoare am simularea la Rom şi Mate. Aş vrea să fac pregătire la matematică, doar ă nu știu ce să fac. Ce rost ar mai avea? Deşi eu vreau să dau la științe sociale. Să fac la ambele pregătire, sau doar la mate, sau deloc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa pregatire la matematica cat mai ai timp daca tu crezi ca nu te descurci. Ca sa intri la un liceu bun cu profil de stiinte sociale (unde de obicei stiu ca se intra cu medii destul de mari) trebuie sa ai note mari in examen. Deci fa ca sa fii sigur/a ca iei nota mare si intri. Succes

1 răspuns:
| MadagasHardwell a răspuns:

Ar fi bine sa faci putina pregătire dacă știi ca nu te descurci.