| Sahara1900 a întrebat:

Hei TPU, voiam sa va intreb cum poti trece peste o persoana? Am avut un prieten foarte bun de care acum vreo 3 ani m-am indragostit de el si uneori ne comportam ca si cand eram impreuna. El stie ce simt si mereu m-a inteles desi el nu simte la fel mereu se intoarce la mine desi nu mai vorbim de un an decat din an in paste. Are o iubita si vorbeste cu mine pe ascuns deoarece nu il lasa sa mai stea cu mine. In 3 ani am avut o groaza de momente frumoase si efectiv nu pot sa nu mai simt ceva pentru el. Simt o atractie sufleteasca imensa si cu el ma simt protejata. Nu m-a respins niciodata daca aveam nevoie de el. Nu ne-am sarutat niciodata desi eu am incercat. Dar nu stiu ce sa fac ca sa trec peste, mentionez ca suntem si vecini.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă nu poți trece peste, treci pe lângă și cauți activ și organizat pe altul.

| SilentRain a răspuns:

Ai nevoie de o masina sau bicicleta si ceva curaj +viteza

Alta varinat nu vad, iti este drag si e greu sa il uiții dar nu imposibil
Ocupați timpul asi zice eu desi nici asta nu prea ajuta thinking, pur si simplu lasa timpul sa isi faca treaba

| mgtow a răspuns:

Ocupate de viata ta, are relatie nu ai voie sa o destrami

| Adry05 a răspuns:

Eu zic să nu mai ții legătura cu el adică n-are rost, tu ai acele așteptări de la el, iar el nu, doar stai și speri la el și poate refuzi alți tipi nejustificat.