| Louissa a întrebat:

Buna TPU. Am o relatie de aproape 2 ani si efectiv imi storc creierul incercand sa il inteleg. De fiecare data cand ne certam, chiar daca este vina mea sau a lui, el cauta alte fete. Uneori chiar daca vorbeste cu altele, peste un timp tot pe mine ma cauta, dar nu inteleg de ce trebuie sa treaca atata timp ca sa ma caute, uneori trec si 2 saptamani fara sa vorbim iar daca ii dau mesaje nu raspunde si daca il sun, raspunde apoi zice ca are treaba ca vorbim mai tarziu etc si inchide, apoi nu mai da nici un semn. Daca nu insist eu nu ne impacam sau foarte rar ma cauta el.Se comporta destul de frumos, ma aduce in familia lui, vorbeste frumos de mine, sunt prima fata pe care a adus o acasa, cand suntem impreuna undeva e foarte atent la mine daca am nevoie de ceva, daca ma simt bine, e mereu foarte atent si grijuliu, e afectuos, ma pupaceste, ma ia in brate, ma alinta, îi place sa doarma cu mine, sa stea cu mine cat mai mult, nu imi spune "te iubesc " prea des dar imi arata prin unele chestii. La inceput a fost in limba dupa mine, a stat dupa mine mult timp si eu eram hotarata ca nu vreau inca nici o relatie, era scoala pe primul loc si nu aveam chef de drame sau sa patesc ce vedeam la cuplurile de prin liceu. Am avut doar un iubit inainte de el, cu care nu am stat foarte putin, apoi nu a mai fost nimeni. L-am supus la multe "teste " si chiar nu voiam o relatie, daca nu il vedeam pe el ca incearca atat si ca ma vrea atat de mult, nu as fi inceput nimic cu el. Dar m-a convins ca el chiar ma vrea si am zis sa i cerc. Cand ne certam este indiferent. Recent am aflat ca a fost la femei, nu inteleg de ce a facut asta cand noi avem o relatie destul de buna din punct de vedere sexual, am incercat tot cu el, ce-i drept a fost cand eram despartiti, dar de ce a preferat sa mearga acolo in loc sa se impace cu mine? Am incercat sa vorbesc cu el despre asta si nu vrea, schimba subiectul, spune ca nu ii place sa vorbim despre asta, se enerveaza. Explicatia lui a fost ca a vrut sa incerce si el, sa vada cum e si a spus ca a fost doar sex, ca nu s-a sarutat cu ele si etc. Dar eu nu cred asa ceva. Si faptul ca evita si nu suporta sa vorbim despre asta ma face sa cred ca ascunde ceva ce stie ca m-ar deranja. Nu m-a inselat cat timp am fost impreuna, adica nu a avut alta relatie in paralel si nu m-a lasat niciodata pentru altcineva, dar a mai vorbit cu fete, a mai iesit cu ele, s -a pupat, dar nu s-a despartit de mine niciodata pentru altcineva si avea atatea variante pentru ca este extrem de frumos. De cate ori ne-am despartit, a fost din cauza micilor greseli pe care le faceam eu si pe el il deranjau. Dar tot timpul recunosc ca eu am fost cea mai importanta pentru el, de ex, vorbea cu o fata, s-au vazut, s-au sarutat etc si fata era moarta dupa el, dar el nu a mai continuat cu ea si la cateva zile m-a luat la mare in Grecia cu familia lui. Ma gandesc ca totusi simte ceva pentru mine atata timp cat ma ia peste tot cu el si ma integreaza in familia lui, si ca daca ar fi vrut sa faca ceva ar fi facut, daca ar fi vrut sa ma lase si sa fie cu alta ar fi facut asta, dar ma gandesc si ca poate nu a dat de o fata care sa ii placa din toate punctele de vedere si de asta nu a continuat nimic cu nici una, iar cand va gasi imi e teama ca o ma va da la o parte. Nu mai stiu ce sa cred, imi vine in minte un lucru ff urat pe care l -a facut, dar apoi imediat imi vine un gand bun despre el si imi aduc aminte ceva frumos ce a facut pentru mine. Capul meu e varza jur, cred ca am nevoie de psiholog, dar pana atunci vreau sa aud parerile voastre. Voi ce credeti?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Greseala este a ta pentru ca il cauti si nu esti indiferenta fata de el. Nu-l mai cauta si sa vezi ca te va cauta el.

| Sofer a răspuns:

Renunța. Dai Block peste tot. Dacă a fost la altele e clar ca te-a pierdut si nu mai e cale de intors. Mai oameni buni incercati sa evitați oameni toxici dacă nu va intelegeti.

| Louissa explică (pentru Sofer):

Asta vreau sa fac dar nu imi gasesc puterea pentru ca toti din jurul meu spun ca e normal, ca e barbat si are nevoie sa isi satisfaca toate fanteziile si etc si ca e tanar si are voie sa se distreze si sa incerce tot acum, nu la 40 de ani. Mama mi-a spus ca nu are rost sa il las pentru asta, ca si daca imi gasesc altul de unde stiu eu ca nu va face la fel, ca barbatii se plictisesc si etccrying nu inteleg de ce nimeni din cei cunoscuti nu imi dau dreptate si toti imi zic sa nu il las ca ma iubeste. crying

| AnemonaP a răspuns (pentru Louissa):

Poftim? Are nevoie sa își satisfacă toate fanteziile? Pai tu nu ești femeie? Tu de ce nu ți le satisfaci? Scuze, dar, tu stai acasa ca,, prostuța", el și-o bagă, si-o scoate din altele, si tu îl primesti inapoi cu brațele deschise? Îți irosești viața si tinerețea. Logic ca trebuie sa îl lași, asta dacă nu vrei sa fii a treia roata de la căruță toată viața ta. Ăsta știe cum sa te joace, cum naiba sa faci sex fata sa te săruți, n-ai cum. Sa faca atâtea chestii si tu sa i le accepți, el de asta te tine. Iar ce te îndeamnă mama ta, foarte trist, asta ar însemna ca nu iti cunosti adevarata valoare.

| haileewatson a răspuns:

E un dobitoc care face misto de tine, baiatul asta nu te iubeste. Esti fraiera ca accepti chestiile astea si stai cu el. Cati ani ai?

| Ka0ru a răspuns:

Relatia voastra e pe butuci, da-i papucii. Cine ti-a spus ca pentru ca e barbat are voie sa faca ce a facut este un prost, nu exista asa ceva.

| Tudor_Andrei_2000_5tm6 a răspuns:

Eu zic ca daca face toate astea sa te desparti de el, e mai greu sa o faci acum ca esti foarte atasata de el, dar o sa regreti mai muly pe viitor daca esti cu el si incepe sa-ti faca faze de-astea. E clar ca nu e inndragostit de tine daca a facut sex cu alta cand ati fost despartiti.