| AmaliaApetri a întrebat:

Ma simt scarbita, oribil.
Am iesit cu un baiat pentru care nu simt nimic, nici macar atractie fizica. E dragut, simpatic, dar ...tot timpul cat am stat cu el si am vorbit, nu mi l-am scos pe cel la care tin din cap.
Am iesit cu el din dorinta de a-l uita pe cel la care tin enorm, dar care nu vrea sa ma accepte si care-si mai si bate joc de mine. Voiam sa trec mai departe si ca poate o sa ajung la tipul asta cu care am iesit.
La sfarsit m-a sarutat si nu stiam cum sa fac sa se termine mai repede, mi-e scarba efectiv.
Ma simt oribil. Si a mai si fost primul meu sarut.
Eu il voiam pe celalalt, la care tin....nu stiu ce sa mai fac acum....inca mai simt sarutul ala.Bleachhh!
Am crezut ca daca ies cu asta o sa-l uit pe celalalt...dar tot timpul, numai la el m-am gandit, chiar daca ma raneste in fiecare zi, ne certam zilnic si ne jignim reciproc (suntem colegi).

Răspuns Câştigător
| eu4you a răspuns:

Hmmm...imi amintesti de Scarlett din " Pe aripile vantului ".Eu as zice sa ii explici celui de care esti scarbita ca ai facut o mare greseala.Ca,ai facut cu el ceea ce ai facut ca sa uiti un baiat la care tii cu adevarat.Si ca iti pare rau ca si-a pierdut timpul cu o ipocrita. (P.S. daca am zis sa ii zici lui asta, nu insemna ca eu cred ca esti ipocrita.Chiar te inteleg.Presupun ca 3 din 5 fete ar proceda exact ca tine. Poate ca si eu voi proceda asa candva...ma rog, sa inchidem paranteza asta si sa revenim la subiect. ).Iti spun de acum, ca, totusi, ce ai facut tu nu e corect, si ca baiatul ala de care esti atat de scarbita, mai ales daca te placea cu adevarat VA SUFERI.Cat despre celalalt,de care esti ATAT de indragostita,eu zic ca e un dobitoc si ca trebuie sa il uiti NEAPARAT.Dar,nu face asta stricandu-le vietile celor din jurul tau. Ai putea sa te gandesti numai la defectele lui,si,deloc la calitati (ajuta, crede-ma), apoi, sa incerci sa iti placa de un baiat de care te simti atrasa fizic. Dar, sa nu iti placa prea mult, caci, ai putea pati ce ai patit si cu baiatul asta. Sa fie ceva superficial.
Apropo, sub ABSOLUT nicio forma sa nu mai spui baietilor pe care o sa ii mai placi de acum inainte CA II PLACI.Este cea mai mare greseala pe care o poate face o fata, si apoi sa regrete toata viata.
Sper ca te-am ajutat! sa faci cum ti-am spus, asa e cel mai corect!

14 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Trebuia sa iesi cu unul care nu te scarbeste cat de cat, vorbeste cu colegul tau pe care -l placi asa mult si spune-i ce simti poate asa se mai cuminteste

| pwp a răspuns:

Banuiesc ca amandoi sunteti in clasele 5-8 straight face

| AmaliaApetri explică (pentru pwp):

Asta s-o crezi tu!

| DjCiprianAlexandru a răspuns (pentru pwp):

Dupa raspunsul ei...cred ca 1-4!
Macar scrie corect gramaticalhappy

| pwp a răspuns (pentru AmaliaApetri):

Pai...sunteti la liceu si ja jigniti desi iti place de el? straight face

| AmaliaApetri explică (pentru pwp):

Asta n-am de unde nici eu s-o inteleg de ce se intampla asa.Ne certam incontinuuu, si da ne mai si jignim destul de des... apoi ne uitam unul la altul si incepem sa radem sau sa zambim.
Dar... cand i-am spus ca-l iubesc pur si simplu m-a refuzat.
Tu nu stii ca inimii nu-i poti porunci? Normal ca stii si mai esti si fata.

| neutrino a răspuns:

Ceea ce ai facut tu se numeste ipocrizie.

| oOSaritaOo a răspuns:

Ai vorbit măcar cu băiatul de care îţi place? Naşpa rău de tot ce ţi s-a întâmplat laughing eu nu l-aş fi lăsat să mă sărute. oh go on

| AmaliaApetri explică (pentru oOSaritaOo):

Am vorbit si i-am spus ce simt, dar m-a refuzat.

| oOSaritaOo a răspuns (pentru AmaliaApetri):

Atunci lasă-l, fată, ieşi cu altcineva de care îţi place! Nu ieşii cu unul de care eşti scârbităăă.

| KirosenTalent a răspuns:

Asta asa este. Stii cum se simte baiatul ala de care esti tu scarbita acum? El poate chiar te iubeste cu adevarat si tu ce faci? Ii frangi inima. Ti-a zis bine trexmaster, esti o catea!

| AmaliaApetri explică (pentru KirosenTalent):

Cred ca nu s-a inteles o chestie, nu mi-e scarba de el, am scris ca e "dragut si simpatic, dar."...asa ca nu ma mai jigni cu "catea atata timp cat nu ma cunosti.
Scarba imi e de mine, sarutul ala, nu de el.Si nu tine la mine ...ca abia am iesit la o intalnire cu el.Am dat toate detaliile mai sus dar ce sa va fac eu voua ca stiti numai sa criticati omul.

| Miihaelllaaa a răspuns:

Mare prostie ai facut! Nu trebuie sa inlocuiesti persoana pe care o iubesti pentru ca iti faci foarte foarte mult rau tieee! :O Nu trebuia sa faci asa! Daca vrei sa il uiti, incearca sa iti faci prieteni noi ( fete! ) si sa iesi cu ele. sa te distrezi, sa razi mult, si abia peste 2-3 luni sa iti faci din nou prieten :*. Incarca sa uiti de el de tot. Sterge-i numarul, dai ignore pe mess, block pe facebook...
Sper ca te-am ajutat. Daca ai nevoie de mine, da-mi un mesaj pe privat :*
Succes :*!

| Singuratikaparasita a răspuns:

Nasol ...lasai pe amandoi in urma gasesteti un baiat cu care toata lumea sa te invidieze dar si la care sa ti doar asa vei putea uita