| Deutzzaa a întrebat:

Heii, bunaaa! Sunt admina la o pagina de FACEBOOK ( Smile :]) se numeste... as vrea si eu niste statusuri sau poze adaptiv numelui! Cat mai repedeeee! :*:*:*

2 răspunsuri:
| val31989 a răspuns:

Pe o femeie o cucereşti uşor, dar o păstrezi greu.
Chiar şi cel mai puternic bărbat, atunci când ajunge noaptea în pat îşi spune: ’ Doamne cât am fost de idiot, cum am putut să o pierd?
De ce mereu inchidem ochii cand ne rugam, ne sarutam, plangem sau visam? Pentru ca momentele cele mai speciale din viata noastra nu sunt vazute ci simtite doar de inima?
Poate că sunt fete mai draguțe ca mine care te plac. Dar ele te plac. Eu te iubesc.
Fericirea este o alegere care cere mult efort, uneori.
Off! Iubire! tu ai atatea curbe! Iar eu nici o frana!
Marile incendii se nasc din scantei mici...
Intotdeauna pregatita pentru raul care vine, intotdeauna fericita daca treaba merge bine.
Gesturile mărunte te fac să te îndrăgosteşti de o persoană ♥
Un gentleman este un barbat care nu loveste niciodata o femeie
Cu toţii suntem frumoşi în felul nostru, şi merităm aceaşi 'cantitate' de iubire!

Daca educi un baiat, educi o singura persoana, dar daca educi o fata, educi o comunitate
Niciodată să nu înlocuieşti un suflet bun cu un chip frumos!
Adu-ti aminte ce greu iti este sa te schimbi pe tine insuti si vei intelege atunci cate sanse ai cand incerci sa-i schimbi pe ceilalti.
Privirea mea nu sparge gheata. Dar pe tine te face bucati!
Cărţile sunt prieteni reci, dar siguri.

Timpul este cel mai bun profesor. Din păcate, el îşi omoară toţi elevii.
Iubirea adevărată înseamnă atât curaj cât şi teamă. Este curaj pentru că
putem fi oricând răniţi şi teamă pentru că nu vrem să-i pierdem niciodată pe cei pe care îi iubim.
Dacă cineva îţi spune că te-ai schimbat doar pentru că îl tratezi aşa cum merită, înseamnă că nu te-a cunoscut niciodată foarte bine.
Lasă-ţi visele să fie mai mari decât temerile, acţiunile mai tari decât cuvintele şi credinţa mai puternică decât sentimentele.
Sper ca te-am ajutat!

| Deutzzaa explică (pentru val31989):

Multumesc mult! happy