| Sadness12 a întrebat:

Heii TPU! Maine trebuie sa merg la ginecolog pentru ca am chist ovarian si trebuie sa imi iau scutire pentru sport pentru ca nu am putut face tot semestrul. Chestia e ca am mai fost la ginecolog o singura data si mi-a facut o ecografie si chiar m-a durut si am inceput sa plang pentru ca eram foarte speriata.Ce ar trebui sa fac sa nu imi mai fie asa frica? Stiu ca nu se poate intampla nimic rau dar incep sa ma panichez.

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Uităte la asta, poate scapi de frică https://youtu.be/81QD7bu5nZA

| Violleta2022 a răspuns:

Scutirea medicala nu se da retroactiv!
ESti scutita de sport, doar de acum inainte, dar nu si pana acum. Ai grija, ca poti ramane corijenta la sport, pentru ca ai absentat mult si nu ti-ai dat probele.

Ginecologul nu-ti face injectie si nici nu te opereaza, asadar, nu ai nici un motiv sa plangi ca un copil razgaiat, care il va enerva pe medic si o va rusina pe mama ta, sa urli acolo ca un copil de 3 ani. Incearca sa te abtii ca te faci de rusine!