| anonim_4396 a întrebat:

URGENT! Buna! Maine merg la ore suplimentare de matematica. Am mai fost și nici nu am intrat bine in casa doamnei ca am izbucnit in plans și îmi era foarte frica. Am început sa tremur și mi s-a facut greata! Maine trebuie sa merg din nou și nu stiu ce sa fac. Efectiv încep sa tremur și sa ma panichez! URGET!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| eckblume a răspuns:

Buna! Imi dau seama ca tie iti e foarte teama de certuri si de aceea esti asa sensibila. Cred ca ar trebui sa discuti cu mama/tatal tau sa fie mai intelegatori cu tine si sa le ceri sfatul. Sau vorbeste cu doamna sa nu tipe la tine, ca nu toti au inclinatie spre matematica. Respira adanc si calmeaza-te. Invata cat poti si nu te stresa din atat. Parintii tai ar trebui sa isi doreasca un copil sanatos, nu bolnav.
Si eu aveam teama de matematica si invatam cat sa trec. Asculta niste melodii care sa te relaxeze. Doar relaxata o sa te poti concentra la orele cu profesoara.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Respiri liniștit și adânc.

| Andreeush a răspuns:

Nu ai de ce să îți fie frică, respiră adânc, nu se va întâmpla nimic rău.
Părinții tăi te obligă să mergi la acele ore suplimentare?

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Nu-ti place matematica?