| anonim_4396 a întrebat:

Hey,am o intrebare. Daca sunteti prieten cu o persoana de 7 ani,si va uita ziua de nastere,ce parere ati avea? Ziua mea de nastere nu a venit inca, dar intrebasem persoana aia (de curiozitate ca veni vorba de luni si chestii de genul)si a gresit de 2 ori luna,si ziua nu a nimerit-o deloc.
Acum m-am prefacut ca am uitat-o si eu cand m-a intrebat cand e,si aceasta persoana si-a dat seama ca am facut-o intentionat dar nu prea e sigura daca da sau nu, si s-a cam enervat putin.
Pareri?

9 răspunsuri:
| Brizbriz a răspuns:

Nu stie sa isi programeze calendarul in telefon?hee hee
numai femeile tin minte zilele de nastere, barbatii MULT mai putin

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu sunt prieten cu o persoana de 25 ani și a uitat când e ziua mea. Da sa fii eu al dracu dacă îmi consum un strop de energie din viața asta să mă supăr sau să mă gândesc la nimicuri din astea

| Catrice a răspuns:

Rușine,nu e prieten adevărat.

| Nirvanaaa a răspuns:

Am patit exact cu o prietena cu care mă știam de peste 7 ani. Da, a uitat chiar de vreo 2 ori.
Am vorbit in continuare cu ea și i-am trimis urarea când a fost ziua ei.
Nu țin la astea. Poate acum 4-5 ani luam treaba in serios, acum las orgoliul deoparte; o mai fi uitat și omul.

| alexandradlr a răspuns:

Nu contează toți mai uitam uneori.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Unele persoane țin minte evenimente și date care au un impact asupra lor în detrimentul datelor mărunte.

| Violleta2022 a răspuns:

Evident ca persoana aia nu-ti este cel mai bun prieten, deci nu-i cazul sa te stresezi din atata lucru.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

E un prieten superficial.
Merită să-l lași fără felia de tort. rolling eyes

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Brizbriz):

Nu e baiat