anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Hey,am o intrebare. Daca sunteti prieten cu o persoana de 7 ani,si va uita ziua de nastere,ce parere ati avea? Ziua mea de nastere nu a venit inca, dar intrebasem persoana aia (de curiozitate ca veni vorba de luni si chestii de genul)si a gresit de 2 ori luna,si ziua nu a nimerit-o deloc.
Acum m-am prefacut ca am uitat-o si eu cand m-a intrebat cand e,si aceasta persoana si-a dat seama ca am facut-o intentionat dar nu prea e sigura daca da sau nu, si s-a cam enervat putin.
Pareri?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Evident ca persoana aia nu-ti este cel mai bun prieten, deci nu-i cazul sa te stresezi din atata lucru.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu sunt prieten cu o persoana de 25 ani și a uitat când e ziua mea. Da sa fii eu al dracu dacă îmi consum un strop de energie din viața asta să mă supăr sau să mă gândesc la nimicuri din astea

floresdemayo
Userul Lunii
| floresdemayo a răspuns:

E un prieten superficial.
Merită să-l lași fără felia de tort. rolling eyes

| Catrice a răspuns:

Rușine,nu e prieten adevărat.

| Brizbriz a răspuns:

Nu stie sa isi programeze calendarul in telefon?hee hee
numai femeile tin minte zilele de nastere, barbatii MULT mai putin

| Nirvanaaa a răspuns:

Am patit exact cu o prietena cu care mă știam de peste 7 ani. Da, a uitat chiar de vreo 2 ori.
Am vorbit in continuare cu ea și i-am trimis urarea când a fost ziua ei.
Nu țin la astea. Poate acum 4-5 ani luam treaba in serios, acum las orgoliul deoparte; o mai fi uitat și omul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Unele persoane țin minte evenimente și date care au un impact asupra lor în detrimentul datelor mărunte.

| alexandradlr a răspuns:

Nu contează toți mai uitam uneori.