| bettybetty a întrebat:

Hey lume! Am o problemă mai ciudată... legata de emoții. Faza e ca nu am urat pe nimeni până acum. Când am o ceartă toată ura și nervii pe care ar trebui normal sa simt față de acea persoană, o simt față de mine însămi.
Stiu ca nu e normal sa te urăști pe tine în clipele când ai certuri si normal simti furie față de persoana în cauza.
Nu inteleg de ce furia se întoarce împotriva mea si nici cum aș putea controla. Uneori simt furie așa imensă încât aș fi capabilă să-mi fac rau.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate că simți o stare de discomfort deoarece poate nu ai toate cuvintele la tine în acel moment și asta îți produce acest sentiment de furie și ură îndreptat asupra ta. Poate că te simți în același timp și incapabilă să moderezi un comflict, de acolo și acele emoții negative îndreptate asupra sinelui.

2 răspunsuri:
| Ciorogârla a răspuns:

Citeste o carte de bucate sau du-te la psiholog

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Poate pentru ca, consideri ca tu esti de vina si ca nu ai reactionat mai pastic sau ai lasat sa se ajunga la acea cearta.