| AlexammX a întrebat:

Am 14 ani si am crush pe un băiat de 13 ani. Eu sunt a 8 a iar el a 7 a. Il plac de 8 luni. Ne-am placut reciproc, dar nu a fost nimic intre noi si am fost doar prieteni. Dupa, mi-a spus că nu ma mai place iar toti imi spun ca ma place dar el le-a zis ca nu ma place. Si dupa ce a aflat că toți spun ca ma place, a inceput sa imi zică că sunt terminati. Acum, m-a rugat sa nu il mai plac... A zis ca tine la mine dar nimic mai mult. Vreau sa specific ca vorbim in fiecare zi, râdem iar la scoala, se uita la mine..amândoi suntem timizi si nu prea vorbim f2f. Acum ca este si cu virusul acesta, poate mai am o șansă să rămân mai mult in scoala si sa mai am o șansă, sa ma placa.Ce credeti?

Răspuns Câştigător
| IsabelaIssa a răspuns:

Nu este vorba de o șansă să te placă, e clar că te place dar ceva l-a făcut să dea înapoi. Poate cineva i-a zis ceva despre tine, sau el nu dorește să se implice în vreo relație. A înțeles intențiile tale, nu este ok să insiști pentru că se va îndepărta de tine de tot. Dacă va vrea ceva, va face ceva, nu te amăgi cum că e timid. Cum a putut să zică cum că nu dorește nimic, așa ar fi putut spune opusul.