| Nocturne0 a întrebat:

Hey TPU
am 14 ani (si sunt baiat, cred ca e evident)si astazi merg la sala pentru prima data...eu nu am forta foarte mare si nu prea stiu cum e pe acolo...
imi puteti spune si mie una alta legat de sala si ceva sfaturi?

Răspuns Câştigător
| Alisstor a răspuns:

Desigur. Ca descriere la ce se petrece acolo: oameni care trag tare. In general depinde cand te duci. Sa nu te lasi influentat negativ daca ii vezi pe-acolo pe matahalele care trag zilnic si fac ochi urati la toata lumea care intra. laughing Nu-ti vor face nimic. Iti jur.
Asa. Acum cateva sfaturi: NU merge in fiecare zi. Fa-ti un program... gen, de doua trei ori pe saptamana, cum ar fi luni, miercuri si vineri; sau: marti si joi. De tras nu trage mai mult decat poti pentru ca nu vei rezolva nimic. Mananca de dimineata bine. Si sa nu mananci cu jumatate de ora inainte si dupa ce mergi la sala. Incearca sa tii un ritm constant si sa nu te fortezi fara motiv. Lucreaza-ti grupele de muschi pe zile. Gen, luni faci doar pentru brate, miercuri doar abdomen si vineri doar picioare. Mananca adecvat si bea multa apa. In rest totul o sa fie ok. Daca vrei sa iti mai dau sfaturi baga id jack_rodriguez_1366