| anonim_4396 a întrebat:

am o problema. acum catva timp imi placea un tip si nu intelegeam de ce ma ignora atat de mult, uneori abia ma saluta, asa ca am zis ca o las balta. am aflat acum ca el ma placea la inceput dar prietenul lui cel mai bun i-a spus ca eu as fi zis ca nu as iesi niciodata cu el ca nu am ce vorbi cu el. asa ca s-a enervat si acum crede ca sunt o ipocrita cu 2 fete. faza e ca el are prietena acum si nu vreau sa ma bag intre ei dar nu vreau sa ma urasca degeaba. am fost buni prieteni in trecut si nu vreau sa se schimbe asta din cauza unui idiot. ce sa fac? sa vorbesc cu el sa clarific situatia sau sa accept ca ma uraste degeaba si sa-mi vad de viata?(tin sa mentionez ca toata lumea spunea ca ne potrivim gandim la fel si ne intelegeam super-bine)

2 răspunsuri:
| DaRaspund a răspuns:

DA.Ar trebui sa vorbesti cu el si sa-i explici.Dar fa-o fara sa vada prietena lui ca sa nu-i faci probleme!

| AnneMarie78 a răspuns:

Explicai nici mie nu imi place sa ma urasca cineva de nimic.