| Fritsa a întrebat:

Eu cu un baiat ne cunoastemde cand eram copii 9-10 ani.Cand ne-am cunoscut ne-am indragostit chiar daca eram mici. El vroia sa fie cu mine dar eu nu vroiam ca eram mica (10 ani) iar el 9. Timp de vreo 2-3 ani se tot dadea pe langa mine si imi zicea ca ma iubeste, ca imi cumpara o masina etc. El fiind bogat mi-a promis o masina laughing. Am devenit prieteni foarte buni, dar tot jucam adevar sau provocare si chitz a miau si ne sarutam.Eu ca sa ma dau in spectacol il mai bateam ca eram mai puternica decat el dar el nu se supara.Ne intelegeam foarte bine happy cred ca a fost cel mai bun prieten al meu.Am mai crescut si a cunoscut alte fete. Unul a inceput sa ma placa iar el a crezut ca si mie imi place de el si a renuntat la mine, dar mie nu imi placea de el. El si-a facut alti prieteni si stateam mai putin impreuna. El a cunoscut mai multe fete. S-a combinat cu una si ea se folosea de el.Eu mai aflam ceva de la ea si eu ii ziceam lui si nu ma credea ca ea il injura etc. a suferit si ea a aflat ca lui ii place de mine. Odata cand s-au despartit ii spunea ei de mine ca sunt mai frumoasa, mai sexy etc si s-a facut rosie de invidie si a inceput sa ma urasca. Ea a inceput sa zica numai minciuni despre mine :ca sunt hidoasa, ca sunt rea, proasta, fitoasa, ca imi fac parul ca un copil.Eu nu ma machiez, nu ma aranjez ca nu vreau sa impresionez pe nimeni si merg cu rolele si ma imbrac mai mereu in negru, verde inchis culorile astea, port sapca si sunt asa mai diferita ca ceilalti.In fine el s-a despartit si a venit din nou la mine. El a cunoscut inca doua fete si s-a indragostit de ele. Le-a adus flori, le facea "serenade" etc si eu nu stiam ce face pe atunci.Intr-o zi m-am intalnit cu cele 2 fete si ne-am imprietenit, am devenit cele mai bune prietene si le-am zis lor multe lucruri despre el. Cand a aflat ca sunt prietena cu ele s-a enervat si a zis numai minciuni despre mine :ca mananc c**** ca mint, ca nu am stil. m-a facut in toate felurile.Cand am aflat de la cele doua fete am inceput sa plang. M-ai tarziu am aflat ca s-a impacat cu fosta lui prietena dar atunci nu am plans, nu am simtit nici un strop de invidie dar eram trista.Nu il urasc dar nu prea il mai vad ca pe un prieten. Tin la el si mi-e dor de el dar prietena lui baga vrajeli despre mine si am uitat sa va zic ca el a zis ca sunt super indragostita de el ca il ador ca il sunt in fiecare secunda si nu este adevarat.
Intrebarea este mai tine la mine? Ne mai putem impaca(ca prieteni)? Cine a gresit eu sau el? crying spuneti-mi sunt confuza

6 răspunsuri:
| Derye a răspuns:

Am inteles fix nimic.

| blue-star a răspuns:

Nu prea ai sanse, numai daca si el vrea sa fiti prieteni din nou, altfel sansele sunt,, zero''. Imi pare rau pentru tine.
Explica-i ca nu-i ceri nimic altceva decat sa vorbeasca din nou cu tine si sa fiti prieteni din nou. Spune-i ca suferi pentru ca ti-ai pierdut un prieten asa de bun, adica poate cel mai bun prieten si spune-i ca te doare.
Explica-i ca tu nu-i vrei raul, ca nu esti indragostita de el, ca vrei doar sa va impacati ca prieteni buni si nimic altceva.

| KeepCalm a răspuns:

Asta ti se pare ca a fost in genul unei relatii? Mie mi se pare ca e o joaca de copii, si nici nu ai spus varsta actuala sa stim cat de serioasa e treabahappy

| Seвi a răspuns:

Nu am inteles nimic laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate imi dau eu seama am impresia ca profita de bunatatea ta si se cam joaca cu tine.sincera sa fiu nu stiu ce sa mai zic, dar mai asteapta macar o saptamana-doua si vezi cum se comporta. daca comportamentul este acelasi asi zice sa il lasi in pace pentru ca din cate am inteles eu de la tine este doar un baiat fitos si de bani gata. mie una imi este scarba in toata puterea cuvantului de astfel de oameni(care se joaca cu alte persoane si se crede macho-ul irezistibil). stiu ca iti va fi greu sa faci asta, dar alta alegere nu stiu daca ai, mai ales ca el nu te mai crede.numai bine:*P.S.stiu ca ii vrei binele dar daca el nu te asculta lasa, l in pace sa patzeasca raul pe pielea lui.atunci isi va da seama ca i, a dat cu piciorul persoanei greshitewinking

| sebastian_2853 a răspuns:

Am citit toata '' povestea '' si sa recunosc sunt cam confuz... dar eu zic sa vorbesti cu el sa ii spui tot ce ai pe suflet si poate intelege. Daca nu, eu zic sa te dai batuta, deoarece fata aceea este prea inteligenta si poate sa il minta cu orice.