| smiley16girl a întrebat:

Hey TPU.Am o problema. Prietena mea (colega mea)are probleme. de fiecare data cand manaca ceva ii vine sa vomite sau cand face efort se inroseste la fata si ii este rau si are tot starea de voma >>eu cred care ar putea fi bulimica dar este destul de instarita nu e slaba dar nici grasa excesiv. ma ingrijoreaza faptul ca lucrul acesta ii se intampla des si mai ales dupa ora de sport.ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| MaeRi a răspuns:

Poate are probleme de sanatate si nu trebuie sa faca sport,poate e de la fiere, rinchi, etc.Ar fi mai bine sa mearga la dcotor, sa spuna doctoritei, daca nu e ceva mai complicat ii da un regim pecare sa il tina(nu ma refer sa slabeasca) ci poate e devina fierea.Sunt multe variante,daca refuz sa meara la doctor,isneamna ca stie ceva,are ceva ce stie, poate sa fie si gravida, depinde...

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să o vadă un gastroenterolog!
Sănătate.
Pa, pa.

| misterioaѕa a răspuns:

Buna.
Cel mai bine ar fi sa vb cu mama ei(daca nu a facut'o pana acum) si sa se duca la doctor cate mai repede poate.
Ar putea fi ceva grav.
Si de ce continua sa faca sport? sa vb si cu profu.
Nu vreau sa te sperii, doar am vrut sa te ajut!
Pa, pa.

| ยςα a răspuns:

Poate este anemica
dupa ce se ridika din pat sau de altundeva dupa ce sta linistita nu ameteste?
daca ameteste are anemie