| BeautifulGirl1 a întrebat:

ce parere aveti despre limba turca? Merita sa invat? Eu m-am uitat la foarte multe filme turcesti si am invatat unele cuvine expresii etc.Eu as vrea sa ma fac actrita in Turcia dar nu stiu ce studii trebuie sa ai. Ofer funda!

4 răspunsuri:
| OneDirection2010 a răspuns:

E destul de frumoasa limba turca, dar si destul de greu de invatat.

| Dragonfly6 a răspuns:

Suna ciudat.
Nu.
Bravo tie.
Bine, nici eu nu stiu.
Ofer-o.

| yyaassmmiinnaa a răspuns:

Eu cred ca merita sa inveti limba turca deoarece este foarte frumoasa din punctul meu de vedere si nu este prea grea. Daca afli un site de unde poti sa inveti limba turca spune-mil si mie te rog.Si in legatura cu studile nu prea stiu.

| ÇağlaŞimşek1996 a răspuns:

rolling on the floor))) mooorrr de rass! rolling on the floor)) tu, actrita in Turcia?! rolling on the floor)) bai fata, gandeste-te ca esti romanca si n-ai cum sa ajungi acolo, doamne, ce copil.rolling on the floor)))))
hai sa lasam gluma deoparte rolling on the floor
eu stiu limba turca mai bine decat cea romaneasca, dar eu zic sa invat mai bine toata limba romana ca doar este limba ta materna!