| anonim_4396 a întrebat:

de cativa ani am o oarecare nedumerie.Stiu ca suna ciudat dar cand eram mai mica, pana in clasa a 2a eu aveam ochii albastrii -albastrii, si dupa ce am avut o oarecare problema cu ei, gen conjunctivita de atunci ii am verde intens. laughing Explicatie?

Răspuns Câştigător
| Piiink a răspuns:

Deci din cauza pikaturilor irisul [culoare ochiului] se poate schimba big grin deoare ce daca tu ai avut conjunktivita si ti'ai pus multe pikaturi irisul se poate dilata putin big grin dar zi mersii ca nu ai ochii capruii si au ramas tot o culoare frumoasa :X fundita puppy dog eyes?

3 răspunsuri:
| musique_1043 a răspuns:

Nu mai vezi bine de la conjunctivita.dar ei tot albastri sunt!happy

| X_6706 a răspuns:

laughing) inseamna ca nici ceilalti nu mai vad bine. Vreau sa spun ca.am poze de cand eram mica si de acum, iar culoarea ochilor nici nu se aseamana. (am pus cativa prieteni sa se uite la ele) si in legatura cu, conjunctivita. a fost ceva care a trecut, cu o luna de picaturi si gata. Nici nu port ochelari sau chestii de genu.

| Ananas2 a răspuns:

Nu este din cauza conjunctivitei. culoarea ochilor se mai schimba.
eu ii am verzi vara si caprui iarna.