| anonim_4396 a întrebat:

Ofer fundita! Cand eram mic aveam ohii albastrii ca cerul, si parul extrem de blond happy
Acum, am 18 ani si parul meu este saten iar ochii nu mai sunt asa albastrii, au capatat o nuanta verde, intrebarea mea este daca ii voi avea si mai verzi de atata? happy ador ochii verzi
Mama mea ii are verzi, iar tatal albastrii

3 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Esti la varsta cand culoarea ochilor e definitiva. Copilasii au in general ochii albastrii (ca si puii de pisica). Nuanta lor, ca adult se poate schimba in functie de vreme sau lacrimi. Si eu am ochii verzi-albastrii, dar cand plang sunt ca cerul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate da, poate își vor schimba culoarea mereu în funcție de vreme, de starea ta psihică, poate rămân așa cum sunt acum, poate vor deveni iarăși albaștri...

| fifanow a răspuns:

Ochii tai se vor schimba, si se vor schimba de la vreme