| abcdc a întrebat:

Sunt satena cu ochii verzi. dar un verde mai ciudat spre grihappy si spre seara se fac cateodata albastriihappy. Ce culoare imi recomandati sa ma fac la par?

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| soul2soull a răspuns:

Lasa parul asa cum e prea multa vopsea strica si ai sa plangi dupa el

| ViVi99 a răspuns:

Depinde de varsta pe care o ai. Poti sa-ti faci suvite daca ai sub 16-17 ani, insa am auzit ca vopseaua afecteaza vederea. Poti sa te faci un saten mai deschis sau spre negru. Ca suvite poti alege roscate, negre sau blonde. Important este sa ai grija si sa nu faci vreo schimbare majora cu parul tau, adica de la satena treci la un blond de nu te mai recunoaste nimeni. Trebuie sa ti cont si de o culoare care sa-ti stea bine. Bafta

| Bitter a răspuns:

Cand te vopsesti nu conteaza numai culoarea ochilor ci si a pielii. Daca ai pielea deschisa la culoare poti sa te vopsesti aproape cu orice culoare vrei, dar daca ai pielea maslinie te poti vopsi un roscat inchis sau saten inchis cu niste nuante ciocolatii.Bafta la vopsit!

| D3FECT3D a răspuns:

Ummm.eu sunt la fel.si cel mai bine pentru o fata satena este un look simplu incearca sa te imbraci in albastru. verde preferabil combinati culori reci cu negru.in privinta intrebari tale.umm nu ar trebui sa te vopsesti de prefrebil unei fete satene sunt suvitele argintii facute intr-un mod usor observabil.crede-ma iti va sta bine... oricum u decizi >big grin