| Denisajdh a întrebat:

deci am terminat clasa a 11 si stiu si putina engleza are cineva vreo idee in ce clasă o sa merg in Anglia?

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

E posibil sa repeti clasa a 11 acolo. Sau poate au alte metode de evaluare si integrare in sistemul lor educational.
De ce nu termini tu 12 clase in Romania, daca tot esti pe final?
Apoi te duci in Anglia si iti faci o viata acolo, daca asta doresti.
Un an de scoala nu mai e mult. Te sfatuiesc sa termini liceul si sa dai Bac-ul aici.