| IonutMaran1993 a întrebat:

am 14 ani si sunt in clasa a 8 a, tatal meu vrea ca de anul viitor sa ne mutam in Anglia si eu va trebui sa merg la un liceu de acolo. Ma puteti ajuta sa stiu cam ce ar trebui sa fac, de cand sa ma inscriu la liceu sau ce note ar trebui sa iau? Nici nu imi prea place engleza dar ma descurc cat de cat, o sa invat engleza repede acolo? anul asta o sa iau ore si o sa fiu mai mult cu engleza. Sfaturi, va rog

1 răspuns:
| ubox7007 a răspuns:

Ba ai dat de dracu... acolo la liceu e nasol in comparatie cu Romania, acolo gata cu toate, au o chestie care se numeste zero tolerance, adica toleranta zero, daca faci facultatea in Ro o faci mai usor, inveti cam tot aceleasi lucruri si esti mai liber, in fine, o sa inveti engleza foarte rapid, dar e nasol in UK parca sunt extremisti, ori negri care se comporta ca scosi din jungla ori neo-nazi d'aia hard core, sau feministe d'alea care zici ca au un strap on pe dedesubt si asteapta sa ti-o traga. Dar poate exagerez un pic, depinde de oras, daca mergi in Londra, mai ales si discuti ceva politica pe acolo, sa stii ca vei gasi d'astea de care iti zic, rar, dar si cand ii gasesti spuneti tatal nostru.