| Denisajdh a întrebat:

am 18 ani si am terminat clasa a 11, problema este ca părinții mei sunt in Anglia si vor sa ma duc sa învăț acolo, stiu putina engleza... Ce sa fac?

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Dacă părinții tăi vor să te duci acolo să îți termini studiile ce te împiedică?
E o oportunitate pe care mulți ar vrea să o aibă.
Înțeleg că îți e frică fiindcă nu prea știi engleza, dar poți să înveți și fiind acolo o să îți fie mai ușor să înveți engleza.

| Clytia a răspuns:

Hei! O zic că ai o oportunitate excelentă. Mulți elevi visează să studieze în Marea Britanie. Acolo se pune mai mult preț pe proiecte, munca în echipă. Dacă te gândești serios să aplici pentru o facultate din Anglia trebuie să te apuci serios să înveți engleza. Dacă nu vrei să pleci din țară, spune-le părinților tăi.
Mult noroc!