| AsYou a întrebat:

Hey TPU,este pentru prima data cand am nevoie de ajutor,deoarece sunt foarte confuza.Voi incepe prin a va zice ce ma apasa,deci caut ceva si nu stiu ce e,nu imi amintesc nimic,si n-am nici o idee ce poate fi,dar sunt nelinistita,nu am pierdut nimic, dar inima mea spune ca imi scapa ceva din viata ori din trecut, sau din prezent.Eu nu sunt o fire foarte optimista,mai degraba pesimista,ma gandesc doar la moduri de distrugere si imi imaginez numai lucruri sangeroase,sunt si momente cand ma simt linistita,sunt din zodia rac iar stariile mele de spirit se schimba foarte repede, adica acum ma simt bine, rad si alte chestii iar peste 2 minute sunt trista si asta si invers, urasc 98% din oamenii pentru comportamentul lor si alte lucruri, imi dau seama foarte repede de personalitatea individului x.Am facut o gramada de teste si toate imi spuneau acelasi lucru, dar nu imi ajunge doar atat. Daca stie cineva de se sunt asa sa imi spuna.
P.S Nu vreau raspunsuri de exemplu:Asa e toata lumea, Esti o adolescenta.

Răspuns Câştigător
| ZambetulNebuniei a răspuns:

Nu imi imaginez lucruri sangereoas, poate dezolante.
Asta ar fi singura diferenta dintr noi, exceptant ca eu sunt baiat.
Nu e o chestie adolescentina, am prieteni (cam 100% din ei) care nu sunt asa.
Fiecare nu personalitate si cu firea lui.
Poate ai fost afectat de ceva care te-a facut asa.
Eu situ ce m-a facut sa fiu asa, dar sincer realizez ca asa e firea mea, nu numai ce mi s-a intamplat m-a facut asa, ci si felul meu de a fi. (sper sa se inteleaga ce am vrut sa spun)
Asta esti, poti incerca sa te schimbi sau poti continua sa fii asa.

Eu personal, incerc sa imi controlez schimbarile de stare (la mine e mai naspa ca sunt baiat).

Am zis multe despre mine si cam nimic despre ce vrei tu sa stii. (asa presupun)

Nu e vina ta ca esti asa, pur si simplu asa esti sau ceva te-a facut sa devii asa. Nu e rau sa vezi lumea din mai multe perspective temperamentale la intervale scurte.

Tine minte, desi oamenii sunt unele din cele mai groaznice animale au si parti bune + exista si aia 2% pe care nu ii urasti.

Bafta!

P.S. Nu, te lasa calcata in picioare de nimeni!

50 răspunsuri:
| AsYou explică (pentru WhiteLife):

Nu am nevoie sa mi se indeplineasca dorintele, am vrut doar un mic semn, dar daca si asta nu mi-l putea oferi, atunci degeaba.E mai bine asa.

| WhiteLife a răspuns (pentru AsYou):

Si daca raspunsul pentru semnul respectiv a fost "Mai incolo"?
Poti sa stai si asa, desigur, e o solutie. Insa vei incepe sa te simti si mai rau, nu acum, dupa ceva timp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm, mi-am gasit perechea feminina se pare. Si eu sunt rac si am aceleasi ''simptome'' sa zis asa. Nu am idee de ce, dar stiu ca racul isi schimba foarte repede starile de spirit. Din ce am citit pe sarite prin comentariile tale se pare ca te asemeni destul de mult cu mine. Eu mi-am gasit distractia intr-un joc, ma doare la basca ce se intampla in jurul meu.
Noroc in ceea ce faci si... ai putea ca data viitoare sa fi putin mai explicita? happy

| AsYou explică (pentru anonim_4396):

Da e foarte ciudat, si uneori chiar nu imi place ca starile mele de spirit se schimba foarte repede, dar sunt momente cand ma simt mandra ca sunt asta, si eu acum 1 an si jumatate ma jucam diferite jocuri dar m-am plictisit de ele, si am inceput sa caut altceva care ma poate satisface, dar ori de cate ori gaseam, pot sa spun ca peste 2 zile ma plictiseam de ele.

| AsYou explică (pentru WhiteLife):

E adevarat, ca ma voi schimba, dar nu mai conteaza asa mult pentru mine, vreau doar sa ma linistesc cat de putin.Am stat si m-am gandit aseara, la tot ce s-a intamplat, dar din senin nu ma mai interesa, si azi dimineata sentimentul a revenit, aceea neliniste.

| AsYou explică (pentru ZambetulNebuniei):

Multumesc,si ai dreptate,v-a trebui sa ma accept asa cum sunt, o sa incerc sa ma controlez chiar daca voi intampina noi probleme, sau daca nu voi gasi niciodata raspunsul la reactiile mele si sentimentele mele, oricum care cred ca se vor schimba, pentru ca nu sunt genul care sa stau trista sau fericita 20 de ani, ma schimb foarte repede.

| WhiteLife a răspuns (pentru AsYou):

Eu cred ca asta ti se va intampla tot mai des, iar momentele de nepasare se vor lungi, vei ajunge sa te multumesti cu ceea ce esti pentru ca puteai fi intr-o stare si mai rea. Poti, bineinteles sa-l ignori pe Dumnezeu si sa ramai asa, si asta e o solutie, dar nu cred ca vei putea sa te simti vreo data bucuroasa cu adevarat.

| Dany20 a răspuns (pentru AsYou):

Nu zice nimeni ca trebuie sa crezi in dumnezeu, diavol...etc, nici eu nu cred, important e sa faci lucrurile pe care le consideri tu corecte. Cand am spus,, demoni" m-am referit la tot ce se regaseste rau intr-o persoana nicidecum la sensul biblic, ci doar o metafora. Sentimentul o sa dispara in masura in care inveti sa-l controlezi mai bine, logica este buna dar nu trebuie abuzat de ea, daca incerci sa explici orice lucru ai sa ajungi sa inebunesti. Cand te simti constransa de acel sentiment, goleste-ti mintea, nu-i da importanta si mergi mai departe, vei ajunge sa-l depasesti! Si cand se va intampla asta, vei observa ca esti mult mai stabila atat psihic cat si emotionala fata de majoritatea persoanelor.

| thealchemist a răspuns:

Poate ca esti bipolara.

| venusdoom a răspuns:

Posibil sa fi o fire timida.
Eu una, asa sunt si felul in care gandesti e asemanator cu al meu. Ma refer la ura pentru oameni si scenariile sangeroase.
Ce am inteles de ceva vreme e ca lumea a fost mereu rea si asa va fi in veci. Daca nu mai vreau sa ma calce toti in picioare si sa se ia de mine trebuie sa ma schimb eu. Poate ca asa ar trebui sa faci si tu. Depinde de tine.
Ce-i sigur e ca nu esti anormala. Si nici singura intr-o asemenea situatie.:p

| AsYou explică (pentru thealchemist):

Nu sunt bipolara, asa este comportamentul meu.

| AsYou explică (pentru venusdoom):

Multumesc mult pentru raspuns

| MissVamp a răspuns (pentru AsYou):

Ti-am zis ca asa sunt si eu.dar nu imi fac probleme, sunt o persoana extrem de sadica ma simt fericita, iar apoi imi pare rau ca sunt fericita..si as vrea sa fug...gen nu sunt singura pe mine nu ti-a scapat nimic, asa esti tu, esti perfecta asa cum esti Incerca sa meditezi si a te gandesti cine esti tu... sper sa te ajute.bafta

| AsYou explică (pentru MissVamp):

Multumesc.

| BSwwatch a răspuns:

Chucky stai linistita, ca e de la hormoni!

| AsYou explică (pentru BSwwatch):

Ce amuzant este pentru tine.

| BSwwatch a răspuns (pentru AsYou):

Te rog sa ma scuzi,sad

| AsYou explică (pentru BSwwatch):

Nu-ti face griji, nu m-a afectat, dar mi s-a parut un pic rautacios.big grin

| adriana21maria a răspuns:

Dumnezeu iti lipseste