| Mynameistoxic a întrebat:

Hey TPUkiss

Imi da-ti niste statusuri de tristete, ca s-a despartit prietenul meu de minesigh

Tnxhappy

Răspuns Câştigător
| Angellx3 a răspuns:

Imi cade o lacrima din ochi si nu stiu ce e cu mine dar un singur lucru insa stiu mi-e tare dor de tine

Ai fost, esti, vei fi totul pentru mine, chiar daca pare imposibil eu tot o sa te iubesc enorm

Dorul e focul in care ard sperantele, dorintele, durerile, iar cenusa ce ramane reprezinta amintirile

Deseori zambetul celui care sufera e mai dureros decat lacrimile celor ce plang!

Iubirea te inalta, iubirea te coboara, iubirea iti da aripi, iubirea te omoara. Nu ma ucide, iubeste-ma!

Plang de durere sunt singur si trist si te vreau inapoi intoarce-te si fa-ma din nou sa zambesc

Mi-ai furat inima si ai luat-o cu tine m-ai lasat undeva, de unde nu mai pot privi, de unde nu mai pot scapa! Ajuta-ma si tine-ma in brate

Tristetea m-a cuprins si vreau sa plang nu mai pot te iubesc si te vreau inapoi

Inima mea e rupta in doua jumatate din ea e inca la tine , dar ce pacat ca nu mai suntem impreuna

Cel mai dureros lucru pe care un baiat il poate face este sa lase o fata sa se arunce in iubire cand el nu are intentia sa o prinda.

- O iubire pasionanta candva poate deveni o pasionanta poveste ,trecut

- Nu ma condamna ca am distrus o iubire aceasta nu a exista cu adevarat pentru mine.

- As vrea sa ma fac salvamar sa pot sa salvez forever iubirea noastra pentru a nu se pierde in valurile vietii.

- E greu sa ii spui mintii sa nu mai iubeasca atunci cand inima o face cu fiecare bataie.

- M-am indragostit de tine intr-o secunda, iar acum ca ne-am despartit simt ca o am nevoie de o viata pentru a te putea uita.

- Doare atunci cand spui adio unei persoane pentru care ai simtit ceva, dar mai rau doare daca stii ca tu ai fost singurul care a simtit

- Eu sunt sansa pe care singur ai decis sa o ocolesti.

- Apreciem lumina doar daca am stat si in intuneric!

- Eu cunosc gustul bucuriei pentru ca am gustat si amarul tristetii.

- Lacrimile de tristete sunt cuvintele rostite de inima atunci cand se simte ranita.

- E trist sa te simti singur cand ai totusi atatia oameni in preajma.

- Voi face o operatie pe cord curand Am gasit un doctor care mi-a spus ca poate sa-mi scoata din inima tot ce simt eu pentru tine

- A-ti fi frica de dragoste inseamna a-ti fi frica de viata, iar cand iti este frica de viata esti pe trei sferturi mort – Bertrand Russell

- Cel mai rau lucru este sa te simti in plus acolo unde candva erai totul

- A iubi inseamna a suferi si acesta este motivul pentru care mereu multi trec pe langa tine in fuga putini stiu sa iubeasca!

- Inima mea e rupta in doua, jumatate din ea e inca la tine

- Plang lacrimile-mi spala inima ce-mi e ca o rana

- Din dragostea noastra care stralucea intr-un glob de cristal a mai ramas doar un ciob de sticla

- Cel mai dureros lucru este atunci cand esti mintit, dar la fel de rau este sa ti se spuna ca nu meriti sa stii adevarul.

- De fiecare daca cand dragostea se termina in calea noastra vine altcineva tristetea

1. Regret ca esti departe / si nu te pot vedea / dar te am mereu aproape / in inimiora mea

2. Maine vei regreta ca azi mi-ai spus adio si ma vei cauta,crezand ca eu inca te astept. .vei cauta disperat sa-mi gasesti iubirea , insa doar cand ma vei gasi vei realiza ca ai cautat ceva ce a murit demult vei plange atunci cum am plans si eu , dar va fi prea tarziu

3. Singura,fata in fata cu noptile si cuvintele

4. Spune-i ca l-am uitat, spune-i ca nu ma mai gandesc la el, spune-i ca nu-l mai iubesc, dar ca ti-am spus toate astea printre lacrimi

5. Ai uitat de mine si tristetea s-a instapanit in lume! As vrea o lacrima, doar una care sa-mi inece obrazul, sa lunece apoi sa sterga distantele ce ne despart

6. Ti-as da inima mea, dar a suferit prea mult, ti-as da viata mea dar trebuie sa mearga inainte, ti-as da totul dar e prea tarziu caci s-a terminat

7. Incep sa realizez cat de departe esti de mine, caci simt un gol imens in suflet care doare si nu poate fi alinat decat de mangaierea ta! Iti simt lipsa, IUBIRE

8. Daca tu pleci totul se duce se duc iluziile mele si cu ele rostul meu. Daca tu pleci viata mea este cea care se va duce. Daca tu pleci sufletul meu se va duce la ca si soarele cand vine noaptea!

9. Ma trezesc cu tine-n gand adorm la chipul tau visand dar tu n-ai vrut sa fii a mea, chiar daca esti dragostea mea

10. Durerea ce in suflet o port, nu pot s-o mai suport, in lacrimi ma topesc in lacrimi ma trezesc… de ce oare TE IUBESC ?

11 " Viitorul e trecutul la prezent.dar trecutul ramane trecut caci prezentul stii sigur k va schimba un viitor care a fost deja"

1. Invata sa invingi lacrima cu un zambet chiar si atunci cand doare.

2. Am invaTaT Ca oricat Ai PlaNge LumeA Nu Se OpreSte In LoC Pentru DureRea TA

3. Am invatat sa visez Dar in acelasi timp invat sa-mi tin ochii deschisi Realitatea nu este asa frumoasa cum vreau eu Dar o accept asa cum este.

4. Am intrebari de pus ,raspunsuri de dat ,ganduri de ascuns, oameni de uitat!

5. In intuneric tu esti lumina care imi da viata !

6. Nu plange ca s-a terminat ci zambeste c-ai scapat!

7. Tu poti sa te-ndoiesti de soare,de focul ce scanteie-n stea,de legile nemuritoare;Dar nu si de iubirea mea!

8. Daca as fi copil mama mi-ar spune ca totul va fi bine , daca as fi copil mi-as lua jucarie si as uita totul, daca as fi copil o gluma m-ar binedispune, dar nu sunt, azi toate astea ma streseaza, as vrea sa mai fiu macar acum putin copil

9. Totul e k o lume de cristal,iar eu sunt doar un ciob de sticlacrying

10. A cazut si ultima petala de trandafir s-a uscat si s-a pierdut mandra in toiul unei nopti tarzii de toamna

11. Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape

12. E atat de frig lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata

13. Te simti rau atunci cand tu iubesti pe cineva si stii ca el nu te iubeste pe tine ci pe altcineva…te simti singur

14. Nu te lasa invins de rau/ dar nici cuprins de bine/ nici tu nu te cunosti/ candva vei fi surprins de tine

15. Viata poate fi inteleasa doar privind in urma ,dar poate fi traita doar privind inainte

16. Viata e plina de necazuri dar si bucurii asa ca incearca s fi tare cu fiecare pas

17. Cel mai rau fel in care simti absenta cuiva este sa stai langa el si sa stii ca nu va fi niciodata al tau.

18. Singura,fata in fata cu noptzile j cuvintelecryingte iubesc:X.

19. Cand simti ca vrei sa mori gandeste-te kca altii ar da orice sa traiasca

20. Azi sunt putin trist, probabil ca tristea e din afara, daca ar fi din mine as fi prea trist

21. Sa stii ca te iert/nu vreau sa astep/si chiar de ma doare/iubirea-i mai tare.

22. Status de tristete, nu mai cred in povete/status de tristete, gand de batranete/ status plin de dor, ranile ma dor/status plin de dor, iar nu esti amor

23. Iti cer iertare , stiu ca nu crezi ca ma doare, poate daca ai vedem lacrimile mele care cad in fiecare seara pe perna m-ai crede, te rog iarta-ma

24. Azi plang dar si sper/ca printul nu-i el/c-a fost doar o clipa/ un gand ce irita.

25. Lacrimile spala inima ce-i rana

26. Am invatat sa plang cu zambetul pe buze

27. Ne nastem goi, uzi si flaminzi. De abia dupa aceea lucrurile se inrautatesc

28. Cand vezi ca iti zambeste o femeie mai bine IMPUSCATE pentru ca ea nu merita zambetul tau

29. Dragostea e un munte pe care il urci rizind si il cobori plingind.

30. Iubirea te inalta, iubirea te coboara, iubirea iti da aripi, iubirea te omoara. Nu ma ucide, iubeste-ma!

31. Dorul e focul in care ard sperantele, dorintele, durerile, iar cenusa ce ramane reprezinta amintirile.

Sper sa iti placa love struck

9 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Ai pierdut ce avea'i mai de pret, ai pierdut iubirea mea si odata ca ea si increderea! Oricum se intoarcee roata baiatu meu ai sa suferi cum am suferit si eu.

Te-am iubit prea mult, in fiecare noapte plang si ma chinuie gandul ca am fost odata noi... de ce m-ai facut sa te iubesc? De ce mi-ai luat inima si ai fugit?

Uneori iti dai seama ca viata se intoarce doar impotriva ta. Tu te ridici ca un caine in sus, Iar viata cu un singur vant te da jos.

Inima mea e rupta in doua, jumatate din ea e inca la tine, dar ce pacat ca nu mai suntem impreuna… "

♥ Se spune ca iubesti o data'n viata, o singura iubire. Atunci cum se face ca suferim la orice despartire?

♥ Inima mea a luat'o razna, striga sperand s'auzi. Si chiar nu'nseamna ca nu plang daca n'am obrajii uzi.

Nu ai stiut sa pretuiesti ce ai avut langa tine.dar intr-o buna zi vei regreta.

Un singur lucru tine minte:''Mereu vei fi o parte din mine''

Poate să îmi spună cineva. Dacă te voi uita vreodată!?

Ai plecat, e vina ta. Tu ai ales.

Nu stiu`;|` ce Sa` mai ZicC` :]`●` Se vede`;;]` Clar ca-mi Lipsesti` :-x`ღ` Si`mi vine` :]` sa mor` :-x` •º`ca `Tuu` ` nu Mai esti` `

Si acum realizez ca n-a fost iubire. Iubirea nu e egoista. Iubesti cand vrei ca persoana iubita sa fie fericita. Cand faci orice ca ea sa fie bine. Iubirea nu se uita.

Okii mei plang doar din vina ta,sa te mai vada o data ar vrea, Inima mea plange si ea, Nu`ti mai poate indura lipsastraight face

Stau si citesc o carte Poveste de iubire Cu 2 indragostiti Cum esti tu cu mine Povestea`i dureroasa Dar o citesc si plang Si lacrimile mele peste obraji imi curgstraight face

Peste obraji o ploaie de lacrimi se vede... Cad in genunchi... "Doamne, cum l`am putut pierde?!

" Nu rani un suflet ce sti ca te-a iubit ca poate pentru tine a plans si a suferit

. `Ca o pata pe camasha, totul se scurge. Aazi e dragoste cu pasiune, maine fuge. nimic nu tine o vesnicie.Astazi, un suflet plin de fericire, maine plange.

Cu lacrimi imi amintesc...de cum mi-a spus prima oara"te iubesc"sad

doar lacrimi, amintiri si suferinta, atat ai lasat in urma taoh go on

Tine minte ca o lacrima adevarata e rece

Spune-i ca l-am uitat, spune-i ca nu ma mai gandesc la el, spune-i ca nu-l mai iubesc, dar spune-i ca ti-am spus toate astea printre lacrimisad

Si-mi amintesc de noi. de tine. de zilele în care totul mergea bine.

Un vânt ce bate şi-o vreme rece... acum ştiu... tot ce-i frumos repede trece!

• ♥ A ramas cenușa speranțelor stinse! (:
♥ Te`ai dus prea departe, n`am putut să te`ajung. Acum plâng în memoria celui mai puternic gând! (:

A inceput ca o gluma sau prostii. nu credeam ca o sa vreau sa te vad in fiecare zi.

Mereu am incercat sa te fac sa ma intelegi. Ia-mi inima in mana de lacrimi sa te stergi.

Daca te iubeste inca te asteapta!

Vor fi amintiri care pe mine vesnic o sa ma doara.pentru tine.doar povesti de searawinking.

ღ ` Imi pare Rau ` :] ● ` Ca te-am Crezut :* ` Ca te-am Iubit ` Cum am Stiut ` :* ♥ ` Credeam ` in Tne ` si In noi ` → ` Visam ` o Viata :] ` Doar in Doi ` ` ♥ `!"

Niciodata n.as fi renuntat la el.indiferent cum era mincinos sau infidel.]

.De ce nu.i putem uita pe cei ce ne.au uitat deja?

Îţi aduci aminte de ea?! Cât de bine împreună vă stătea.Lumea vă invidia.Luna,şi ea vă admira.Aţi uitat de tot acum.Şi fiecare`i pe alt drum!

incepi sa-mi spui "s-a terminat" si acum regreti ca ai plecat

Trec zile si nopti, durerea ramane aici.E greu sa ma gandesc ca astazi suntem doar amici

Mi-e dor de încă un zâmbet... Am pus atâta suflet... straight face

Ai fost fructul interzis din care am muscat… Acum fara tine totul e schimbat

"Pacat ca te`ai schimbat. Pacat ca straLucesti ca un diamant FaLsificat`!;-j"

Ce e frumos dureaza mult prea putin.

Sunt prea multe amintirii care ne leaga si nu pot renunta

Acum simt cu adevarat, de cine sunt de fapt legat

Nu ai cum să uiţi toate aceste momente, care acum sunt doar nişte simple sentimente. Dar niciodată nu am ştiut să te apreciez, poate de frică să nu te pierd.

Tu stii cata durere s'ascunde'n spatele unui zambet?

Am inceput sa plang! ce puteam face mai mult decat sa sper ca poate va fi iar ca la inceput?!

fără tine, sunt nimeni!

Spune-ţi doar atât: "nu-mi pasă", oricărei lovituri ce se iveşte-n viaţă. Învaţă că sentimentu-i pur când e reciproc. Că dragostea e foc, stinge şi uită acest joc.

"Te voi iubi, toata viata stiu ca nu e bine, chiar daca nu am avut parte de tine, voi plange mereu voi ofta si din durerea mea voi face fericirea ta."

E putin ciudat, cum oare?! O secunda fara el te doare sad

Nu mi-a ramas nici o speranta, tu le-ai ars pe toate. Si cata dragoste ai ars nu vei afla vreodata!

N-am sa rup in 2 pozele in care ne imbratisam/Fiindca imi e dor de baiatul care mai de mult il iubeam/Acum ochii ce ma privesc imi par straini si rai/Dar ei nu ma mai ating chiar daca stiu ca sunt ai tai/.

Cne a fost la rauu` si la bine, trup sh suflet pentru tine? Cne te-a iubit mereuu`, cine alta, decat eu

Poate intr-o zi ma vei cauta...Si le vei spune tuturor...LIPSESTE EA!

M-ai lasat in ploaie sa zac departe de tine. Te-ai intrebat vreodata cine te iubea mai mult ca mine?

Si tot ce am sperat, placut, urat sau parasit.s-a terminat ca cica totul are un sfarsit.]

Le spui prietenilor tăi : "Uite-o cum râde.", iar ei îţi spun : " La câte i-ai făcut, e clar că nici nu te aude".

•oAm pus SufLe† in cateva momente `! De azi stop:->Sentimente! O sa rad, O sa Traiesc. Dar fara s Iubesc`! Dar mereu, nu uita. Vei ramane Special iN viata mea:*•o°

Rănile sunt prea adânci. Când mă gândesc la "Atunci".

Pastrez în mintea mea clipele frumOase si îmi pare rau ca ele sunt singuRele ramaSe.;;]

Incearca sa fi tare ca sa poti depasi acest moment dureros din viata tahappy
Ai grija de tinekiss

| Mynameistoxic explică:

Multumesc amandurora pentru statusuri kiss Sunt foarte frumoase!happy

| Andreuta_Deutyka_1990 a răspuns:

Ce soare trist, ieri parca era mai vesel;
A...nu ieri de mult... tare de multbig grin

| messokro a răspuns:

1.Am invatat ca dupa altul tot un altul vine cu aceleasi replici cu acelasi te iubesc, mi-e dor de tine.

2.Inchidem usa trecutului stam cu mana pe clanta usii prezentului si deschidem usa viitorului asa scapam de "marea dragoste a trecutului". :|

3.E greu sa plangi acolo, unde radeai odata, sa vezi cum fericirea, in lacrimi e scaldata.

Pentru mai multe statusuri : http://messok.ro

| Bubu_Bombonik_1994 a răspuns:

Ma gandesc la ce a fost si nu inteleg de ce, privesc la cum sunt si nu inteleg cum, ma uit in viitor si vad cum as vrea sa fiu… doar ma uit…

| Tatyanayo a răspuns:

Nu iti trebuie status trebuie sa ii spui ce simti!

| jacobtim44 a răspuns:

1.Esti un oarecare, care cauta parcare!

2.Nu pot fi a oricui Da` dacă pleci o să fiu a nimănui! sigh

3.Te rog nu`mi spune că ţie dor Doar aşa că şti ce vreau s`aud. straight face

4.Ce tare.ha…ca filmul ăsta e`nfloare Iar eu nu...

5.Sunt inofensiva.Dar gandul meu e criminal!

6.Sa iert`? poate`! Sa uit? Niciodata!

7...

http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html

.

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute