| Miau15122005 a întrebat:

imi place super mult de un baiat, dar ma place super putin, dar place mai mult o prietena de a mea si nu stiu cum sa il fac sa ma placă, adica el vorbește cu mine cu viața mea si eu la fal dar nu stiu cum sa il fac sa ma placa mai mult, ma puteti ajuta? Sau ce sa vb cu el mai mult ca vb super putin cu el
Dau funda

5 răspunsuri:
| Csander a răspuns:

"Viata mea", vtm gen. E scarbos de prostesc.
Nu forta pe cineva sa te placa pentru ca de asta n-o sa te placa.

| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, nu poti convinge sau forta pe cineva sa te placa, daca el nu te place.
Fiindca "super putin" inseamna de fapt: "deloc", te sfatuiesc sa-i dai pace, macar din bun simt fata de pretena ta.
Vorbeste cu tine, dpar ca sa ajunga la fata care-i place, adica prietena ta, nu pentru ca ar fi interesat de tine.
Din pacate, asa cum ti-am spus, baietii nu-s papusele sa le ordonam noi sa faca ce vrem, au simpatiile lor si preferintelor lor si se indragostesc de cine vor ei.
In acest caz, te sfatuiesc sa te orientezi la alt baiat, ca asta este deja luat.

| Andreeush a răspuns:

Dacă nu te place nu ai ce să faci.
Nu îl poți forța să fie cu tine.
Ar trebui să îți vezi de viața ta, mai devreme sau mai târziu vei găsi pe cineva care să fie cu tine.

| darrio2007 a răspuns:

Daca nu te place super super mult, mai bine renunti. Chiar daca tu il placi super mult.

| Lioana a răspuns:

Daca iti doresti sa-l faci sa te placa el va simti asta si daca nu te place se va indeparta de tine. Nu mai incerca sa-l cuceresti ca sa nu pari disperata. Fii naturala si vorbeste cu el ori de cate ori ai ocazia. Aranjeaza-te si tu putin si zambeste cat mai mult dar nu numai lui ci asa in general si nu te gandi ca o faci pentru el ci pentru tine, ca sa te simti tu bine in pielea ta.
Daca ajunge sa te placa, bine. Daca nu te alege pe tine, accepta situatia. Va aparea candva altul mai bun decat el in acest caz.