| Maria250397 a întrebat:

Hi everyone happy! Cum sa imi activez optiunea aia cu buletinul(pe orange). Unde trebuie sa sun si cu cat trebuie sa incarc(daca trebuie sa incarc). Va rog ajutati-ma big grin.Promit ca dau FUNDAAA

Răspuns Câştigător
| selfie a răspuns:

Apeleazǎ *100# şi intrǎ în meniul Alege, apoi în Orange Young.

Dacă eşti deja în Orange Young sau ai între 14 şi 26 de ani şi te înscrii acum, poţi activa până
la 30 iunie 2011, una dintre opţiunile cu:

SMS nelimitat în reţea
acces nelimitat la Yahoo! Mail şi Messenger
acces nelimitat la Facebook™
150 MB
1500 minute în reţea
75 minute naţionale si internationale
75 SMS nationale
totul cu 5 euro/lună

SMS nelimitat în reţea
acces nelimitat la Yahoo! Mail şi Messenger
acces nelimitat la Facebook™, MySpace™ şi Netlog™
3000 minute în reţea
100 minute naţionale si internationale
100 SMS nationale
acces nelimitat în Portalul Orange pe mobil, la adresa m.orange.ro
100 MB pentru internet pe mobil
totul cu 7 euro/lună

SMS nelimitat în reţea
acces nelimitat la Yahoo! Mail şi Messenger
acces nelimitat la Facebook™, MySpace™ şi Netlog™
3000 minute în reţea
100 minute naţionale si internationale
100 SMS nationale
acces nelimitat în Portalul Orange pe mobil, la adresa m.orange.ro
200 MB pentru internet pe mobil
totul cu 10 euro/lună

400 de minute şi 400 SMS, în reţea
40 de minute pentru apeluri naţionale şi internaţionale
totul cu 4 euro/lună

apeluri şi SMS nelimitate către 3 numere din reţea
10 MB pentru internet pe mobil
totul cu 2, 99 euro/lună
ce trebuie sǎ ştii despre opţiuni
fie că eşti deja client PrePay sau activezi acum o cartelă SIM dar nu eşti înscris în programul Orange Young, apelează gratuit *100#, ramura Orange Young, introdu codul numeric personal din actul tău de identitate şi apoi poţi activa oricare din opţiuni
pentru a reactiva oricare dintre opţiuni apelează *100# şi accesează ramura Orange Young, la fiecare 30 de zile, până la 30 iunie 2011
minutele şi mesajele incluse în opţiuni sunt valabile 30 de zile şi le poţi folosi doar în perioada activǎ a contului
accesul nelimitat la Facebook™, MySpace™, Netlog™, Yahoo! Mail şi Messenger se face doar prin Portalul Orange pe mobil, dintr-o pagină specială în care poţi intra după activarea opţiunii. Accesul în Portalul Orange pe mobil este de asemenea inclus în opţiune.
pentru a verifica numǎrul minutelor şi al mesajelor disponibile precum şi perioada lor de valabilitate, apeleazǎ gratuit *133#
pentru celelalte opţiuni care oferă acces la reţele sociale, Yahoo! Mail şi Messenger, traficul de date, cu excepţia celui efectuat în Portalul Orange pe mobil şi al celui de pe reţelele sociale, e-mail şi messenger, se tarifează cu 0, 9 euro/MB
poţi folosi minutele internaţionale pentru apeluri cǎtre reţelele fixe şi mobile din SUA şi Canada şi pentru apeluri cǎtre reţelele fixe din Uniunea Europeanǎ
opţiunile nu pot fi activate simultan sau împreunǎ cu alte opţiuni
ce trebuie să ştii despre programul Orange Young
ai un tarif special de 1 cent/minut pentru primele 300 de minute vorbite în grupul Orange Young, în decurs de 30 de zile de la activarea/reactivarea opţiunii dacǎ formezi * în faţa numǎrului apelat. Dupǎ depǎşirea celor 300 de minute, se aplicǎ tariful de 2 cenţi/minut. Apelurile cu * efectuate în cadrul grupului Orange Young se tarifeazǎ la minut indivizibil.
poţi apela cu * în cadrul grupului (în formatul *074x xx xx xx, *075x xx xx xx) timp de 30 de zile de la ultima activare/reactivare a uneia dintre opţiunile din oferta Orange Young. Dacǎ niciuna dintre opţiuni nu este activǎ, dar eşti înscris în program, poţi primi în continuare apeluri cu * de la ceilalţi membri ai grupului
poţi activa opţiunile pentru un singur numǎr de telefon. Dacǎ eşti deja înscris în Orange Young sau în Orange Student, opţiunile pot fi activate doar pe numǎrul de telefon cu care te-ai înregistrat într-unul dintre cele douǎ programe.
dacǎ beneficiezi deja de o ofertǎ Orange Young, dupǎ activarea noilor opţiuni nu vei putea sǎ mai reactivezi opţiunile din ofertele anterioare
oferta Orange Young nu este compatibilǎ cu alte oferte Orange PrePay